Спеціальні потреби

Віктор Балога ймовірно йде із Секретаріату президента


Впливовий український політик Віктор Балога, найімовірніше залишить посаду глави президентського Секретаріату. Деякі ЗМІ із посиланням на неназвані джерела в канцелярії кажуть, що президент вже підписав указ про звільнення пана Балоги. Однак офіційної інформації про це поки що не було. Сам політик підтверджує лише, що дійсно написав заяву про звільнення і чекає рішення президента. Він каже, що в поданому главі держави проханні пояснив мотиви свого кроку, але поки що не хоче про них говорити. Водночас оглядачі нагадують, що чутки про відставку впливового політика поширювалися і раніше, але всупереч повідомленням, пан Балога продовжував керувати президентською канцелярією.

В Україні серед причин можливого звільнення Віктора Балоги називають його конфлікт з іншими політичними групами, що працюють в Секретаріаті. Про це заявив заступник секретаря РНБО Степан Гавриш. Медіа також повідомляють, що Віктор Ющенко начебто відхилив пропонований главою Секретаріату сценарій розвитку політичних подій в країні.

Віктора Балогу називають чи не найзапеклішим критиком уряду. Саме він, як правило, озвучував найрізкіші звинувачення на адресу Юлії Тимошенко. Тому з його відставкою слід очікувати деякого спаду напруження між главою держави і керівником уряду, кажуть деякі оглядачі. В БЮТ вже назвали відставку глави президентського Секретарімту очікуваною подією. На думку цієї політичної сили, саме Віктор Балога був ініціатором протистояння президента і прем'єра, яке перекинулося на суспільство. Опозиція назває відхід політиків із президентського табору ознакою слабкості глави держави.

Серед ймовірних наступників пана Балоги називають київського губернатора Віру Ульянченко та Романа Безсмертного. Оглядачі не виключають, що посаду обійме один із нинішніх заступників глави Секретаріату і зауважують, що відход пана Балоги також може означати, що Віктор Ющенко вирішив не брати участі в президентських виборах і зміною одіозної фігури намагається вибудувати стосунки із ймовірними наступниками.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG