Спеціальні потреби

Республіканці стурбовані закриттям Ґвантанамо


Республіканці у Конгресі назвали «небезпечним» план президента Барака Обами закрити в’язницю Ґвантанамо, де США утримують запідозрених у тероризмі осіб. Законодавці вважають, що рішення президента становить загрозу для безпеки країни.

Барак Обама обіцяв закрити в’язницю до січня 2010-го року. Але за словами сенатора-республіканця Кіта Бонда, президент немає чіткого плану щодо переміщення 241 в’язня, які перебувають у Ґвантанамо. «У той час як президент не вирішив що робити з цими вбивцями, він зобов’язався закрити центр утримання терористів у січні, щоби тільки виконати передвиборчу обіцянку. Це той небезпечний випадок, коли символізм переважає над безпекою», - зауважив Бонд. Сенатор-республіканець вважає, що американський народ має право знати куди саме відправлять в’язнів Ґвантанамо.

Минулого четверга міністр юстиції США Ерік Голдер запевнив законодавців, що безпеці американців нічого не загрожує і що адміністрація ретельно розглядає справу кожного в’язня і остаточне рішення про їх майбутнє місцезнаходження ще не прийняла.

Республіканці також стурбовані і тим, що в’язні Ґвантанамо, після їх звільнення, можуть повернутися у зони конфлікту. «Ми знаємо, що звільнені терористи Ґвантанамо пішли знову воювати. За даними Пентагону, щонайменше 18 колишніх в’язнів Ґвантанамо, опинившись на волі, негайно взялися за зброю. Ще 43, ймовірно, зробили те саме», - підсумував сенатор Бонд.

XS
SM
MD
LG