Спеціальні потреби

'Смертельні ігри' в Дніпропетровську забрали життя дев’яти людей


Трагедія в Дніпропетровську. Дев’ять людей загинули, 11 госпіталізовані внаслідок пожежі в залі ігрових автоматів. Інцидент стався в ніч на четвер 7 травня у закладі ТЗоВ «Метро Джек Пот», що міститься на першому поверсі житлової п’ятиповерхівки на проспекті Гагаріна, 127.

Як повідомили представники МНС, у салоні стався вибух, після чого спалахнула пожежа. За попередніми даними, вибухнув несправний автомат, розташований біля входу в приміщення. Іншого виходу із залу не було, чим і пояснюють велику кількість жертв.

За фактом недотримання норм пожежної безпеки, що призвело до масової загибелі людей, міліція порушила кримінальну справу. Правоохоронці затримали також директора мережі ігрових салонів «Метро Джек Пот». Як уже з’ясовано, засновниками мережі є офшорні компанії, зареєстровані на Кіпрі.

У четвер Дніпропетровськ, де сталася трагедія, відвідала Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Інцидент у залі ігрових автоматів розглянули цього ж дня на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів. Уряд вирішив на один місяць призупинити дію усіх гральних закладів України, аби провести їх комплексну перевірку. Очільниця Кабінету доручила також закрити ті гральні зали, які розташовані у житлових будинках. Адже законодавство виключає можливість такого сусідства.

Крім того, уряд Тимошенко виступив з радикальною пропозицією – заборонити гральні заклади у населених пунктах взагалі. Як випливає із законопроекту, розробленого на урядовому засіданні в четвер, усі гральні автомати мають бути винесені за межі українських міст і сіл вже до 1 січня 2010-го року.

Перспективи підтримки законопроекту Верховною Радою виглядають непевно, проте прем’єрка сповнена рішучості і посилається на міжнародний досвід.

«У кожній країні гральний бізнес має свої жорсткі обмеження. Жодної країни немає, де гральний бізнес функціонує без обмежень, як в Україні», – заявила Тимошенко. Як вона додала, «Біда в Дніпропетровську – це перший сигнал. А порядок треба наводити в цілому».

Низку термінових доручень у зв’язку з дніпропетровською трагедією дав і Президент України. Перед відбуттям на саміт ЄС у Празі Віктор Ющенко доручив очільниці уряду негайно перевірити, які гральні заклади дотримуються техніки безпеки. Ющенко також дорікнув Тимошенко за недостатню реакцію уряду на його звернення від 8 грудня 2008-го року, де йшлося про недосконалість державного контролю над гральним бізнесом в Україні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG