Спеціальні потреби

Оприлюднено звіт про жорстокі методи допитів


У новому звіті комітету з питань збройних сил Сенату США подано деталі жорстких методів допитів осіб, підозрюваних у тероризмі. За правління Президента Буша ці методи застосовували до в’язнів, яких тримали на військових базах у Ґвантанамо, а також в Іраку і Афганістані. У звіті сенатського комітету сказано, що їх було запозичено з програми, якою користуються американські війська при навчанні, як чинити опір жорстким методам допитів з боку ворога, включно з позбавленням сну та симуляцією утоплення.

У першій половині 2002-го року експерти двох програм навчали службовців Центрального розвідувального управління і американських збройних сил як застосовувати ці методи, але попередили, що отримана в їх результаті інформація може виявитись ненадійною.

У звіті повторюється припущення, що жорсткі методи були вперше застосовані під час допивів імовірного терориста аль-Кайди Абу Зубейди задовго до того, як їх було дозволено у розпорядженнях Міністерства юстиції США.

Наприкінці 2002-го року тодішній міністр оборони США Дональд Рамсфельд дозволив застосувати 15 брутальних методів на базі Ґвантанамо на Кубі. Опісля загони спеціального призначення скористалися його розпорядженням як директивою для проведення допитів в Афганістані та Іраку.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG