Спеціальні потреби

Ґейтс пропонує модернізувати армію і зменшити військові витрати


Міністр оборони США Роберт Ґейтс пропонує реформувати американську армію, щоб вона відповідала сучасним вимогам та була більш ефективною у веденні нетрадиційних військових операцій в Іраку та Афганістані. Ґейтс запропонував військовий бюджет на 2010-ий рік, який складає 534 мільярди доларів. Проект бюджету передбачає серед іншого корінну зміну механізму укладення Пентагоном військових контрактів, у тому числі закупівлі зброї.

Міністр Ґейтс каже, що має намір застосувати нетрадиційні підходи, щоб скоротити військові витрати та переглянути пріоритетність існуючих військових програм. Це включає зменшення витрат на дорогу зброю, яку використовують у традиційних війнах. Ґейтс також планує скоротити кількість зброї, яка виявилась неефективною у веденні операцій проти бойовиків:

«Ця реформа бюджетної політики – результат досвіду, отриманого в Іраку та Афганістані. Втім, завдяки новому підходу ми зможемо подолати і потенційні загрози в інших частинах світу».

Ґейтс планує витратити більше коштів на устаткування спецпідрозділів, головним завданням яких буде боротьба з бойовиками. Пріоритетним, на його думку, є також збільшення кількості солдатів піхоти та воєнно-морських сил. Міністр планує припинити виробництво винищувача F-22, який свого часу розроблявся для можливої боротьби проти Радянського Союзу та інших країн соціалістичного блоку. Натомість він пропонує збільшити випуск дешевшого літака універсального призначення F-35. У проекті реформи Ґейтс також згадується про захист від балістичних ракет далекого радіусу дії:

«Ми продовжуватимемо фінансувати проекти, покликані покращити наші системи захисту від балістичних ракет. Запуск, який здійснила цього тижня Північна Корея, лише нагадує нам, наскільки реальною є загроза від цієї зброї».

Домогтись схвалення Конгресом запропонованого проекту бюджету Міністерству оборони буде нелегко, адже зменшення військових витрат потягне за собою припинення ряду військових контрактів. Деякі компанії-виробники вже попереджають про загрозу скорочення робочих місць у разі відсутності замовлень від Пентагону.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG