Спеціальні потреби

Ринок нерухомості в США починає оживлятися

Втішні новини надходять із ринку нерухомості. Лише за лютий продажі будинків зросли на 4,7%, що навіть перевищило очікування економістів. Втім аналітики ринку кажуть, що цю тенденцію ще зарано вважати ознакою відновлення ринку загалом.

Найгірші часи для американського ринку нерухомості можуть залишитися позаду. Продавці нерухомості кажуть, що з приходом весняного сезону з’являється дедалі більше покупців.

Мет Венс намагається продати свій будинок. Його радує те, що ринок відновлюється:

«Кожних вихідних оглядати наш будинок приходило троє четверо покупців. Це значно більше, аніж ми очікували».

Покупців приваблюють низькі ціни. Наприклад будинок, який за кращих часів коштував 386 тисяч доларів, тепер можна придбати за 215 тисяч. Для охочих покупців це дуже вигідно.

Пожвавлення продажу підтверджують і ріелтори, як наприклад, Джеф Рексон:

«Лише у нашому офісі ми побачили більше продажів за перших три тижні березня, аніж ми мали у лютому. Водночас у лютому наші продажі були вищими, аніж у січні».

Однією із причин пожвавлення ринку є те, що будинки стали більш доступними. Ціни впали в середньому на 15%, а відсоткова ставка на тридцятирічний кредит на житло становить менше п’яти відсотків завдяки допомозі федерального резерву. Окрім того, кажуть експерти, велика пропозиція на ринку нерухомості вигідно задовольняє попит покупців.

Головний економіст Банку PNC Стюарт Гофман пояснює:

«Продавці мають більш реалістичний підхід. Це приваблює на ринок більше покупців – людей, які можуть отримати позику, і які кажуть: ‘Це справді добра пропозиція для мене і для моєї сім’ї, і я готовий її підписати’».

Втім святкувати перемогу економісти поки що не радять. Оскільки безробіття наразі далі зростає, а це означає, що через несплату кредитів американці продовжуватимуть втрачати свої будинки.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG