Спеціальні потреби

Скейтбордінг - незвичайний шкільний предмет

Понад півстоліття тому каліфорнійські серфінгісти, які не могли дочекатися справжньої хвилі, поставили дошки на колеса та рушили тротуаром. Так зародився скейтбордінг. З того часу катання на дошці з роликовими коліщатами, що називається скейтборд, стало улюбленою справою мільйонів, переважно хлопчиків-підлітків.

Тепер до цієї справи долучаються і дівчата. Одна школа в Нью-Йорку вирішила зробити катання на скейтборді обов’язковим предметом, щоб допомогти підліткам побудувати впевненість у собі та дисципліну.

Говорить школярка Джейд Феллоуз:

«Раніше я нічого не знала про скейтбордінг. З часу, коли ввели катання на скейтборді в школі, я багато чому навчилася. Я почала займатися цим поза межами школи і купила дошку».

Інструктор із скейтбордінгу і професійний скейтбордист та учитель Біллі Рон:

«Ця програма була започаткована завдяки групі, яка називається «Відкритий шлях» в Нью-Йорку. Це недержавна організація, в якій я працюю. Ми розпочали програму продовженого дня саме тут, у парку. А школа побачила, скільки до нас прийшло дітей та захотіла, аби цей предмет ввели у школі».
Програма навчає основам катання на скейтборді та залучає до цього спорту дівчат.

Школярка Мішель Вітейкер:

«Перший раз, коли я встала на скейтборд, я впала. І тоді я подумала, що піднімуся та спробую знову. І тепер я швидко їжджу на скейтборді. І Біллі дуже мною пишається. Тому, що я навчилася кататися на скейтборді всього за два тижні».

Біллі Рон говорить:

«Я помітив, що коли дівчата в класі тільки починали, вони навіть не могли встояти на дошці. Вони робили це уперше в житті. А тепер вони навіть купують свої власні скейтборди, аби кататися після школи. І це здорово, бо це не тільки для хлопців. Кожен це може робити, якщо отримує від цього задоволення».

Школярка Джейд:

«Існує стільки видів спорту, які нібито тільки для хлопців. Але дівчата можуть займатися будь-яким спортом. Коли люди чують про скейтбордінг, вони думають, що це тільки для хлопців. Але ми не хлопці і катаємося на скейтборді».

Заступник директора школи Том Маллен помітив зміни у хлопцях та дівчатах, які займаються скейтбордінгом. І це стосується не лише навичок їзди на дошці.

Заступник директора школи Том Маллен:

«Я побачив, що в дітей підвищилася самооцінка. З’явилося більше певності. Я думаю, що це через те, що вони спробували щось нове, навчилися цьому і бачать, як їх навички покращуються. Це будує впевненість у собі».

Інструктор Біллі Рон :

«Тут з’явилося багато нових дітей, які приходять після школи і катаються на скейтборді. Це розвиває ментальність приналежності до певної групи. Раніше вони не відчували, що є частиною чогось».

Тайрік Голловей також має пристрасть до цього спорту:

«Це дає мені якесь зайняття. Я обов’язково маю щось робити. Отже, якщо я маю вільний час, я займаюся скейтбордінгом. Мені це просто подобається. Звичайно, що школа на першому місці, але після уроків та під час обідньої перерви, я катаюся».

Після уроків парк відкритий для Біллі Рона, його учнів та інших скейтбордистів. Це створило прекрасне середовище для практики та спілкування. Багатьох з цих дітей скейтбордінг навчив дисципліні та наполегливості.

Школярка Мішель:

«Ми маємо можливість щось робити. Я можу спробувати щось нове. Я – дівчинка, а багато дівчат цього не роблять. Я дійсно багато чому навчилася, катаючись на скейтборді».

УченьТайрік:

«Все можливо. Можна всьому навчитися, Якщо важко працювати».


Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG