Спеціальні потреби

Аль-Башир зібрав багатотисячний мітинг в Дарфурі


Президент Судану - Омар аль-Башир виступив перед багатотисячним натовпом своїх прихильників, що зібралися в адміністративному центрі провінції Дарфур - місті Ель-Фешер. Саме за злочини, скоєні проти жителів цієї провінції, Міжнародний кримінальний суд раніше видав ордер на його арешт.

Президент Судану відкинув звинувачення на його адресу, заявивши, що західні сили поводяться так ніби вони володарі світу.

Міжнародні оглядачі вважають, що мітинг на підтримку аль-Башира в Дарфурі є добре поставленим шоу. Серед завдань мітингу, як вважають вони, є також виправдання недавнього рішення влади Судану - видворити з країни 13 міжнародних гуманітарних організацій. За словами аль-Башира - вони вкрали 99 відсотків усіх коштів, направлених в Дарфур, і свідомо спотворювали інформацію про стан справ у провінції.

Нагадаємо, мешканці Дарфуру почали повстання проти уряду Судану в 2003 році. В результаті, за даними ООН, там загинуло біля трьохсот тисяч людей. Суданська влада заявляє про всього 10 тисяч загиблих.

XS
SM
MD
LG