Спеціальні потреби

Обама визначився із кандидатурою міністра охорони здоров’я


Кілька тижнів поспіль, відмовляючись коментувати своє висунення на пост міністра охорони здоров‘я, губернатор Канзасу Кетлін Себеліус прийняла пропозицію Обами і зараз має пройти затвердження в Сенаті.

Президент не одразу запропонував Себеліус цю посаду. Але його перший кандидат Том Дешл, зняв свою кандидатуру, після того як виявилось, що він винен 140 тисяч доларів податків.

Призначення сильного міністра охорони здоров‘я критично важливе для Обами. Президент оголосив, що проведе комплексну реформу медичної системи в країні:

«Ми мусимо зробити це пріоритетним і дамо кожному американцеві належне і доступне медичне забезпечення. Новий бюджет передбачає забезпечення страховкою мільйонів дітей, які її не мають, комп’ютеризацію системи медичних записів та зменшення кількості медичних помилок».

Обама не перший пропонує масштабну медичну реформу. Хоча спроби попередніх президентів зазнали невдачі, Обама спробує знову. Він хоче, щоб всі 47 мільйонів американців, які не можуть зараз дозволити собі медичну страхівку, отримали необхідну опіку. Особливо в час економічної кризи та зростання безробіття».

Президент зазначив, що реформа охорони здоров’я не може чекати, не повинна чекати і не буде чекати ще рік. Щоб реалізувати задумане, Обама планує у наступні 10 років відкласти у бюджеті 650 мільярдів доларів – створити своєрідний медичний фонд. Частково цей фонд наповниться від оподаткування заможних американців, а також від скорочення теперішніх урядових витрат, зокрема і в медичній сфері. Зрозуміло, що не всі погоджуються з такою реформою. Конгресмен-республіканець Пол Раян зазначив:

«Ми йдемо шляхом, коли уряд буде керувати системою охорони здоров’я, підніме для цього податки, напозичає ще більше грошей».

Хоча більшість погоджується, що реформа системи охорони здров’я вкрай необхідна, але яким саме чином її проводити – думки у всіх різні.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG