Спеціальні потреби

Велика сімка закликає українську владу порозумітися


Акредитовані в Україні посли країн Великої сіміки вирішили переконати президента і керівника уряду порозумітися і виробити спільну позицію у протистоянні економічній кризі. Зустріч відбулася за ініціативи дипломатів, які хотіли донести до української влади важливість відновлення співпраці із Міжнародним валютним фондом, повідомив посол США в Україні Війльям Тейлор:

«На нашу думку, президент, прем’єр-міністр і парламент мають працювати разом, щоб втілювати ефективну політику, яка дасть змогу співпрацювати з МВФ, пройти через кризу і вивести з неї країну».

Спільність дій різних гілок української влади є однією із вимог фонду для відновлення фінансування України, яка до кінця року розраховує отримати до 10 мільярдів доларів кредитних коштів.

Після зустрічі Віктор Ющенко заявив, що налаштований якнайшвидше підписати лист до Міжнародного валютного фонду. Документ, за його словами, має містити узгодження між усіма політичними силами країни виконати зобов'язання, які є передумовою отримання другого траншу позики від МВФ та подальшої співпраці з ним. Передусім йдеться про зміни до бюджету та низки інших законів, що вимагатиме спільних дій від Верховної Ради, НБУ та Кабміну.

У п'ятницю президент скликає на нараду керівників усіх гілок влади, голову НБУ та керівника найбільшої опозиційної фракції «Партії регіонів». Віктор Ющенко гарантував послам позитивне завершення переговорів щодо продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Він має надію переконати Юлію Тимошенко у необхідності термінового перегляду держбюджету, зазначив президент. Вона поки що не бачить необхідності робити це до травня.

«Зміни до бюджету – це невідворотна річ. Думаю, у мене вистачить аргументів переконати уряд переглянути бюджет, внести до нього зміни і прийняти другу частину пакету антикризових заходів як невід'ємну умову відновлення діалогу з МВФ», – наголосив Віктор Ющенко.

Певною ознакою того, що президент прислухався до порад дипломатів може бути і заплановане на п'ятницю засідання РНБО, яке закрили для представників мас-медіа. Під час минулої наради сталася чергова суперечка між президентом і прем'єркою, про яку розповіли в ЗМІ. Деякі з них повідомили, що дискусія між ними йшла на підвищених тонах. Очевидно, в прес-службі глави держави вирішили цього разу упередити можливу появу в пресі подібних повідомлень.

XS
SM
MD
LG