Спеціальні потреби

Військово-морські сили США борються із сомалійськими піратами


Напочатку XIX-го століття військово-морські сили молодої американської держави одержали одне з перших завдань – приборкати берберських піратів на Середземному морі. Сьогодні кораблі ВМС Сполучених Штатів біля узбережжя Сомалі очолюють міжнародні заходи у розшуках піратів, які лише за останній рік напали на 22 торговельні судна.

Минулого тижня американські військово-морські сили захопили 16 запідозрених у піратстві в Аденській затоці. Один за одним 16 сомалійських чоловіків середнього віку було доставлено на борт американського військового судна «Луіс енд Кларк». Їх захопив крейсер американських ВМС «Велла Ґалф», який почув сигнал тривоги із комерційного судна, яке ці пірати пробували захопити. Екіпажу корабля вдалось скинути драбини піратів і, набравши швидкість, врятуватись.

Піратів, що пересувалися цим риболовецьким човном, зрештою, наздогнав американський патруль. Запідозрених піратів тимчасово тримають під арештом у вантажному трюмі.

Протягом минулого року напади піратів на кораблі в Аденській затоці – одному з найголовніших морських шляхів – більш ніж подвоїлись. Наприкінці минулого року сомалійські корсари захопили багату добич – український корабель «Фаїна» з вантажем танків та іншої зброї. Судно було звільнено після того, як на його борт, на парашуті скинули викуп на суму в кілька мільйонів доларів.

Американські ВМС співпрацюють з понад 12-ма іншими країнами в патрулюванні Аденської затоки. Їх завдання – охороняти торговельні шляхи на території в майже три мільйони квадратних кілометрів. Першу групу піратів заарештовано. Можливо це стримуватиме інших піратів від нападів у цих водах.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG