Спеціальні потреби

Ізраїльські сили на три години припинили вогонь


Ізраїль видав наказ про тимчасове припинення своїх військових операцій в секторі Гази на три годин сьогодні. Мета ініціативи - доставка допомоги мешканцям сектора через гуманітарні коридори. Ізраїль також вивчає пропозиції про довготривале перемир`я в Газі, однак, за повідомленнями з місця подій, бої після тимчасового припинення вогню там продовжувались.

Перше випробування гуманітарних коридорів відбулося сьогодні, коли ізраїльські військові прийняли рішення про припинення ударів по палестинській території тимчасово з 13 до 16 години за місцевим часом для доставки гуманітарної допомоги мешканцям Гази. За словами урядовців, вони розглянуть можливість продовження подібних тимчасових мирних інтервалів у наступні дні. Лідери Гамасу також погодилися не вести бойових дій в ці години.

Представник уряду Ізраїлю Марк Реґев зазначив, що мета заходу – створення умов для доставки гуманітарної допомоги мешканцям Гази:

«Ми мали ситуацію, коли пропускні пункти були відкриті і харчі з медикаментами надходили в Газу, однак через бойові дії виникла проблема з розподілом допомоги. Тому ідея гуманітарних коридорів, на мою думку, покликана дозволити надходження як харчів, так і ліків до сектора Гази для їх подальшого розподілу серед тих, кому, як ми вважаємо, це найнеобхідніше.»

Представники допомогових установ привітали ідею гуманітарних коридорів, однак заявили, що це -- лише перший крок. «Гуманітарний коридо -- так, це чудово, -- каже представник Агентства ООН з питань надання допомоги палестинським біженцям на Близькому Сході Крістофер Ганнесс, -- красно дякуємо вам за це. Однак нам треба припинення вогню, щоб люди могли приходити і отримувати їжу у наших центрах розподілу. А гуманітарний коридор сам по собі, якщо люди не можуть робити це, одержувати харчі, відверто кажучи, є недостатній.»

Угода про такі гуманітарні коридори була досягнута на тлі зростаючого занепокоєнню у світі з приводу загибелі мирного населення в результаті військових операцій Ізраїлю в секторі Гази, і через день після обстрілу ізраїльськими силами кількох шкіл ООН в Газі. Під час одного з таких обстрілів було вбито принаймні 30 людей, які шукали сховища в приміщенні школи.

Ізраїль розпочав свої бойові операції дванадцять днів тому у відповідь, як він заявляв, на ракетні обстріли Гамасом населених пунктів на півдні Ізраїлю.

За даними медиків в Газі, в результаті ізраїльських атак було вбито понад 650 палестинців. Зазнали поранень ще понад 2,5 тисяч осіб, багато з них -- цивільні.

В той час, як за справу взялися дипломати, бої в Газі тривають. За даними ізраїльських військових, авіація Ізраїлю нанесла удари по понад 40 об’єктах протягом минулої ночі, тоді як наземні сили вели бої проти бойовиків Гамасу і виявили схованки зброї, підземні тунелі для контрабанди зброї і склади з вибухівкою. Гамас продовжував ракетні обстріли південного Ізраїлю.

XS
SM
MD
LG