Спеціальні потреби

Комісія Конгресу оприлюднила звіт про загрозу тероризму


Спеціальна комісія Конгресу США оприлюднила звіт про загрозу тероризму з використанням зброї масового знищення у найближчі п’ять років. На думку експертів загроза існує для найбільшого міста США чи великих міст інших країн. У звіті закликають до посиленого міжнародного контролю над зброєю масового знищення.

За висновком комісії велике місто світу може стати об’єктом теракту з використанням зброї масового знищення до 2013-го року.

Співголова комісії Джим Талент зазначає: «Терористи організаційно достатньо підготовлені, аби роздобути ядерну або біологічну зброю. Однак, біозброю їм отримати легше».

У жовтні 2001-го року паніки у США наробив невідомий, який розсилав листи з порами сибірської виразки. Тоді померло кілька людей. За словами експертів, біологічна атака може розпочатися, як невеликий інцидент і швидко поширитися.

Експерт з питань глобальної безпеки Джон Пайк каже: «Проблема з біологічним нападом у тому, що ми не знаємо який вірус буде застосовано. Різні біологічні компоненти матимуть різні наслідки. Завжди існує вірогідність, що один терорист може розпочати епідемію, яка вразить увесь світ».

Президент Інституту міжнародної безпеки Девід Олбрайт каже, що інший вид атаки, до якого можуть вдатися терористи у великому місті – так звана брудна бомба:

«Ефект від застосування брудної бомби, радіоактивне забруднення та паніка. Люди відчують як фізичні наслідки так і економічні від такої зброї».

Звіт комісії закликає до посилення безпеки ядерних об’єктів у таких країнах як Росія, вказує на необхідність слідкувати за нерозповсюдженням ядерних технологій та звертає увагу на потенційно небезпечну країну – Пакистан. За висновком комісії, саме у Пакистані, уряд якого може втратити контроль над своєю ядерною зброєю, здатний зародитися новий масовий терористичний акт.

XS
SM
MD
LG