Спеціальні потреби

Сотні людей стали жертвами терористичних атак в Мумбаї


В індійському місті Мумбаї розгорнулась боротьба між терористами та владою Індії. Ще у середу ввечері групи бойовиків озброєних гранатами та кулеметами атакували щонайменше десять об’єктів, поміж яких кілька готелів та єврейський центр. Атаки в Індії мали відгук навіть у Нью-Йорку де правоохоронці посилили заходи безпеки у метро та приміських поїздах.

Група швидкого реагування загону спеціального призначення Індії перебрала на себе контроль за операцією з визволення заручників. Але готелі найвищого класу Тадж Махал і Оберой – стали своєрідними фортецями для терористів.

Ці два готелі і ще вісім місць у комерційній столиці Індії, місті Мумбаї, стали мішеннями добре спланованого терористичного нападу, атаки спрямованої проти іноземних туристів, в основному громадян Америки та Великобританії.

Індійська влада повідомляє, що від вибухів гранат, бомб та хаотичної стрілянини принаймні 125 людей загинуло і більше 300 поранено. Невідомо скільки людей стали заручниками терористів у двох захоплених ними готелях.

А кому вдалося звідти втекти кажуть, що озброєні люди полюють за тими, хто має американські чи британські паспорти.

Індійська влада заявляє, що ця терористична атака є найкраще організованою та найбільшою за розмахом за всю історію країни. Вони підозрюють у причетності до неї членів мережі Аль-Кайда.

Молодший федеральний міністр Індії Шрі Прахаш Джайсвал заявив: «Немає сумнівів, що вони були добре натреновані, а сама атака ретельно спланована. Ми закликаємо людей зберігати спокій. Уряд дасть адекватну відсіч нападникам. Ми розцінюєм цей напад як акт агресії і діятимемо відповідно до потреб воєнного стану».

Відповідальність за скоєння нападу взяла на себе маловідома група з назвою Деккан Муджахедін, але влада Індії наголшує, що за нею стоять міжнародні терористичні організації.

Саме можлива причетність міжнародних терористів до індійських атак викликала негайну реакцію в США та запровадження додаткових заходів безпеки в країні. До того ж ФБР попередило що володіє інформацією про те, що деякі з членів Аль-Кайди обговорювали можливість закладення вибухівки в нью-йоркському метро чи приміських потягах.

Посилені загони поліції патрулюють зараз ключові станції нью-йоркського метрополітену. Головну увагу вони приділяють залишеним без догляду торбам, чи людям що поводяться підозріло. Влада Нью-Йорка поки офіційно не оголошувала про зібльшення ризику скоєння терористичної атаки в місті, але уважно перевіряє усю інформацію.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG