Спеціальні потреби

Україна і Росія сперечаються щодо Керченської протоки


Між Україною та Росією чергові дипломатичні непорозуміння. Українське Міністерство закордонних справ заявляє, що Росія намагається забрати частину української території, натомість росіяни з такою точкою зору не згодні категорично.

У понеділок українські дипломати знову заявили, що Російська Федерація робить спроби перенести кордон у Керченській протоці убік України. Прес-секретар МЗС України Василь Кирилич каже, що кордон у Керченській протоці був встановлений ще між УРСР і РРФСР і що його було визначено відповідно до радянського законодавства.

Кордон було нанесено на топографічні карти Генерального штабу СРСР і завірено підписами уповноважених посадових осіб і гербовими печатками двох колишніх республік.

8 грудня 1991-го року Україна і Росія визнали, відповідно до норм міжнародного права, територіальну цілісність одна одної і непорушність існуючих кордонів. У 1997-му році, укладаючи політичний договір з Україною, Росія ще раз підтвердила непорушність існуючих кордонів, – нагадує пан Кирилич.

Водночас він каже, що в Росії ці історичні факти зараз намагаються забути і втсановити новий кордон у морі.

Лідер же російської дипломатії Сергій Лавров заявив – Росія не може зсунути українсько-російський кордон у Керченській протоці, бо його просто немає:

«Засмучуватися з приводу того, що хтось пересуває кордон, означає, що ці кордони вже десь були. Їх не було. Після розвалу Радянського Союзу ці питання спливли і їх треба вирішувати. Йдуть переговори. Перш ніж кордон пересувати, його треба встановити».

Лавров підкреслив, що в даний час між Росією й Україною ведуться переговори про делімітацію державного кордону, зокрема в Чорному і Азовському морях, а також щодо сумісного використання Керченської протоки. А тому заяви українського МЗС він назвав непрофесійними.

XS
SM
MD
LG