Спеціальні потреби

У серпні показник ВВП України зріс майже на 11%


Державний комітет статистики оприлюднив дані про те, що показиник ВНП України в серпні зріс майже на 11%. Такі дані оприлюднив. Найбільший внесок в розвиток економіки зробило сільське господарство. Цього року в Україні зібрали рекордний за часи незалежності врожай зернових. Значну частину збіжжя продадуть на світових ринках. Також за даними Держкомстату зростає торгівля, переробна галузь і транспорт. Вони нині флагмани економіки. Показники псує лише будівельна галузь. Порівняно з минулим роком житла в Україні стали зводити менше.

Продемонстровані за вісім місяців цифри зростання виявилися кращими за прогнозовазні показники. На початку року перспективи песимістичніше оцінювали як самі урядовці, так і міжнародні експерти. Світовий банк і МВФ передрікали приріст економіки від 5% до 6% на фоні великої інфляції. Але, здається, зростання цін уряду і НБУ вдалося приборкати. Принаймні у серпні вперше з початку року в країні зафіксували дефляцію. Урядовці роблять обережні прогнози на наступний рік. 6% зростання ВНП, інфляція – трохи менше 10%.

На фоні позитивних економічних новин український фондовий ринок продовжує падати в прірву. У понеділок торги акціями призупинялися двічі після різкого падіння вартості цінних паперів. Вартість провідних українських банків за день впала до 20%. Аналітики пов`язують це із новинами із міжнародних ринків, де фінансові установи переживають скрутні часи. Але й традиційно сильні сектори української економіки – металургія, енергетика та машинобудування сьогодні продовжили тенденцію до падіння. Експерти майже одностайні – найближчими тижнями зміни на краще на фондовому ринку – малоймовірні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG