Спеціальні потреби

БЮТ позбавив Рибакова депутатських повноважень


Чи є народним депутатом Ігор Рибаков? Відповідь на це питання може вирішити долю демократичної коаліції у Верховній Раді. Блок Юлії Тимошенко позбавив перебіжчика депутатських повноважень, тоді як Секретаріат Президента разом з опозиційною Партією регіонів стали на його захист.

Суперечка про те, чи існує коаліція, перемістилася в іншу, не менш казуїстичну площину – чи є народним депутатом Ігор Рибаков. Ні, не є – стверджує Блок Юлії Тимошенко. У понеділок 30 червня на з`їзді Блоку бютівця достроково позбавили депутатських повноважень.

«Сьогодні у Ігоря Рибакова немає підстав вважати себе народним депутатом», – заявив на прес-конференції у вівторок член фракції Віктор Швець. За його словами, це випливає з логіки останнього рішення Конституційного Суду, який заборонив народним обранцям залишати свої фракції. Цю логіку у Блоці зрозуміли так: покидати коаліцію депутатові так само заборонено, і він так само має поплатитися за це мандатом. Сама ж коаліція при цьому продовжує існувати, – наголосив Швець, озвучуючи офіційну позицію БЮТ.

Втім, цілком по-іншому бачать ситуацію у Секретаріаті президента. Тут стали горою на захист бютівського втікача, стверджуючи: Ігор Рибаков далі є народним депутатом. Для позбавлення його повноважень немає правових підстав, – заявила на брифінгу у вівторок заступник глави президентської канцелярії Марина Ставнійчук. Як вона пояснила, фракція і коаліція мають різний правовий статус, позбавляти депутата повноважень можна лише при його виході з фракції, а тим часом Рибаков написав заяву про вихід з коаліції.

Схоже, що погляди президентського Секретаріату цілковито поділяє опозиція. У Партії регіонів рішення з’їзду БЮТ назвали політичним. «Правових підстав, щоб застосувати імперативний мандат і виключати депутата з фракції БЮТ з’їздом, не існує», – заявила в інтерв`ю журналістам у вівторок народний депутат Олена Лукаш.

А тим часом сам об`єкт спору, Ігор Рибаков, у вівторок заявив, що продовжує виконувати депутатські повноваження. Коментуючи рішення з’їзду БЮТ про позбавлення його мандата, він назвав це авантюрою, а своїх екс-колег – пройдисвітами. Депутат укотре підтвердив, що вийшов з коаліції, проте з фракції виходити не збирається.

«Жоден з’їзд, навіть під орудою прем’єр-міністра, не може припинити повноважень народного депутата», – наголосив Рибаков.

Нагадаємо, що 6-го червня двоє народних депутатів – бютівець Ігор Рибаков і нунсівець Юрій Бут заявили про свій вихід із коаліції, що поставило парламентську більшість, яка доти налічувала 228 голосів, на межу існування.

XS
SM
MD
LG