Бараку Обамі вдалося зробити те, що ще пів року тому здавалося абсолютно неймовірним. Сорока шестирічний чорношкірий сенатор від штату Іллінойс переміг на праймерiз Демократичної партії усіх своїх конкурентів і здобув право вважатися єдиним кандидатом від демократів на президентських виборах. Але є одне “але”: що робити з Гіларі Клінтон, яка відмовилася визнати свою поразку?
Америка давно так активно не цікавилася політикою як тепер. Жінка та чорношкірий – два ймовірні претенденти на посаду наступного президента США – зробили політичну боротьбу захопливим видовищем.
На праймеріз в останніх двох штатах Барак Обама фінішним ривком, обійшов Гіларі Клінтон і першим перетнув магічну позначку у 2 тисячі 118 делегатів, необхідних йому для перемоги. Про це і оголосив сам кандидат:
«Сьогодні, я нарешті можу сказати вам, що я буду єдиним кандидатом від Демократичної партії в президенти США».
Після оголошення себе переможцем Обама одразу почав критикувати свого ймовірного майбутнього опонента від республіканців – Джона МакКейна:
«Джон МакКейн різними словами намагається приховати своє бажання продовжити політику Буша. Змін цей кандидат не принесе»!
Від критики МакКейна Обама одразу перейшов до компліментів на адресу Клінтон:
«Вона є лідером, яка надихнула мільйони американців своєю силою і мужністю, і відданістю. Вона зміцнила нашу партію»!
Але Клінтон, на підтримку якої віддали голоси 18 мільйонів американців, і яка лише незначно відстала від Обами за кількістю набраних делегатів – відмовилась здаватися. «Це була довга кампанія, і сьогодні я рішення про поразку ще не прийму!, - задекларувала вона.
Овації в залі підтримали її у бажанні продовжувати боротьбу.
За правилами Демократичної партії, кандидатура кандидата в президенти затверджується на партійному з’їзді голосуванням делегатів. Клінтон каже, що ще не ясно за кого ці делегати врешті проголосують. А в цей час її штаб недвозначно натякає, що мовляв Клінтон відкрита до пропозицій стати віце-президентом Обами.
Тож політична інтрига в США ще далека від завершення.