Спеціальні потреби

США закликають збільшити кількість військ в Афганістані


Під час саміту НАТО в румунській столиці Бухарест Президент Сполучених Штатів Джордж Буш закликав союзників збільшити військову присутність в Афганістані та поширити членство в Альянсі на Схід.

Президент США високо оцінив боротьбу румунського народу з комунізмом та перетворення у демократичну країну та члена НАТО. На це заслуговують і Грузія та Україна, підкреслив він:

“Тут, у Бухаресті, ми маємо чітко заявити, що НАТО вітає зусилля України та Грузії приєднатися до Альянсу та пропонує чіткий шлях досягнення цієї мети”.

Але у жорсткій опозиції виступає Росія. Союзники по НАТО Франція та Німеччина погоджуються, заявляючи, що зараз може бути не найкращий час для початку процесу із вступу до Альянсу України та Грузії.

Інша суперечлива тема на порядку денному – Афганістан. Буш закликав союзників збільшити свою військову присутність у цій країні:

“Якщо ми не переможемо терористів в Афганістані, ми муситимемо боротися з ними на власній землі. Невинні цивільні народи Європи та Північної Африки розплачуватимуться за це”.

Пізніше Буш зустрівся із румунським Президентом Траяном Бесеску на його дачі на узбережжі Чорного моря. Під час спільної прес-конференції Буш подякував за військову допомогу Румунії в Афганістані та знову закликав союзників до збільшення військового контингенту в цій країні:

“Для досягнення успіху наші союзники по НАТО мають взяти на себе частину тягаря”.

Президент Бесеску погодився із таким твердженням: “Відсутність успіху НАТО в Афганістані драматичним чином зменшить довіру до цієї організації”.

Ще перед початком саміту, у рамках візиту Президент Буш також провів закриту зустріч із Генеральним секретарем НАТО.

XS
SM
MD
LG