Спеціальні потреби

У США продовжують зростати ціни на пальне


Ціни на бензин у Сполучених Штатах почали зростати останнім часом і досягли майже рекордних величин. У деяких штатах, пальне продається за ціною вже більше долара за літр. Зважаючи на те, як сильно американці залежать від своїх автомобілів – це подорожчання б’є по кишені саме середній клас. Багато аналітиків передбачають, що зріст цін триватиме ще принаймні декілька місяців. Втім, за деякий час ціна на бензин може впасти, адже поставки нафтопродуктів на ринок зараз зростають, а попит – зменшується.

Дослідження, проведене на сімох тисячах бензоколонках США, свідчить, що ціна на бензин нині найвища за увесь період від червня минулого року і продовжує зростати. А це означає, що багато американців шукатимуть ті заправки, де бензин хоч на кілька центів дешевший.

Утім не усі мають час пошукати дешевший бензин. Скажімо водій зі штату Північна Кароліна звинувачує у ситуації нафтові компанії, які на його думку, обманюють покупців:

“Продавцям бензину має бути соромно за здирства. Звісно добре, що вони мають прибуток. Однак не у такий спосіб. Розумію, що бізнес має отримувати прибутки. Але ж, панове, не так нахабно”.

Експерти кажуть, що не все так просто. Дехто вважає, що падіння курсу американського долара і сповільнення американської економіки роблять нафтову галузь більш привабливою для інвесторів. Втім складна ситуація на Близькому Сході робить цей бізнес дуже ризикованим. Експерти компанії “Стандарт енд Пуурс” кажуть, що теперішнім інвесторам ринку пального, насправді не вигідні надто високі ціни на нафту, бо через це зменшується попит.

Аналітик Тіна Вайтал зазначає: “Цього року, як і в наступні п’ять років, ми очікуємо збільшення поставок нафти, що допоможе знизити ціну на неї. А сповільнення економіки США, яки ми спостерігаємо останнім часом, призведе до зменшення попиту на американському ринку на бензин. Отже збільшення поставок та одночасне зниження попиту, створять передумови до падіння ціни на нафту до 78 доларів за барель”.

Утім Департамент енергетики США вважає, що поки світові ціни на нафту впадуть до прогнозованого рівня, ціна на бензин ще залишатиметься деякий час небажано високою для споживачів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG