Спеціальні потреби

Україна не поспiшає з визнанням Косова


Україна не скаже «ні» чи «так» в питаннi визнання незалежностi Косова. Офіційний Київ з цього приводу радиться зі своїми стратегічними партнерами і пропонує змінити європейські норми.

Тема Косова для Києва більш ніж складна, адже Україна має власну автономію – Крим і історію закликів деяких інших областей до від`єднання. Відтак, прецедент Косова є доволі проблемним для офіційного Києва.

Однак, оскільки Україна проголосила курс на європейську інтеграцію і подала прохання про приєднання до Плану дiй щодо членства в НАТО, вона змушена прислуховуватися до європейських партнерів, які визнали Косово.

Офіційної позиції у цій складній європейській дилемі Київ ще не висловив. МЗС устами свого речника каже - потрібен час, в тому числі і на переговори з європейськими партнерами.

Втім, неофіційні позиції вже лунають досить голосно. Уповноважена Верхвоної Ради з прав людини Ніна Карпачова сьогодні заявила, що Сербія має залишатися єдиною і неділимою. Такою, як відомо, є i позиція Росії, однак, Німеччина та Франція, від яких залежить чи дасть згоду НАТО на участь України в ПДЧ, Косово визнали.

Висловилася з цього приводу сьогодні і секретар Ради з питань нацбезпеки i оборони Раїса Богатирьова. Схоже, в РНБО знайшли формулу, як Київ може оголосити свою позицію не сказавши «так» чи «ні» незалежнiй косовськiй державi.

«Сьогодні позитивним є те, що Україна без поспіху, враховуючи інтереси двох конфліктуючих сторін, намагаєтсья знайти те рішення, яке б відповідало і інтересам України і інтересам європейського співтовариства», -- сказала секретар РНБО.

Новий порядок в Європі вимагає і нових ініціатив за новим договором про європейську безпеку. Україна здатна, і найближчим часом може висловити таку ініціативу – заявила Богатирьова.

Ініціативи будуть розроблені і озвучені після узагальнення правового чинника, принципу співіснування християнського і мусульманського світів, особливостей соціально-економічного розвитку Європи й України, а також національних, історичних і гуманітарних чинників.

Секретар РНБО також додала, що ініціативи України стосовно зміни договору про європейську безпеку стануть офіційною позицією України на проголошення незалежності Косова.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG