Спеціальні потреби

НАСА ставить під сумнів безпечність громадської авіації США


Аварії та неполадки у сфері громадської авіації США стаються набагато частіше, ніж про це повідомляють. Такого висновку дійшли члени урядової комісії, опитавши пілотів. У звіті говориться, що космічне агентство НАСА володіє усіма даними, але не повідомляє їх через страх, що це підірве впевненість пасажирів у безпеці польотів. Деякі законодавці звинувачують чиновників в намаганні приховати дані про аварії, щоб не зашкодити доходам авіакомпаній. НАСА різко відкинуло звинувачення на свою адресу.

У звіті говориться, що НАСА три роки розробляло спеціальні анкети і ще три роки опитувало загалом 24 тисячі пілотів. Але завершивши минулого року це масштабне дослідження вартістю 8,5 мільйона доларів, космічне агентство відмовилося опублікувати його результати і попросило всіх, хто проводив це опитування знищити дані, які в них були.

Джо Кроснік – професор Стенфордського університету, допомагав розробляти це дослідження:

“Вони постійно нам повторювали, що багато з проблем, які загрожували безпеці польотів, насправді можна було легко усунути”.

Дослідження виявило численні випадки небезпечних ситуацій починаючи з майже сходу літаків зі злітних смуг до відмов роботи двигунів. У НАСА кажуть що оприлюднення цих даних може зашкодити довірі людей до авіаперельотів і зменшить прибутки авіаперевізників. Але конгресмени, серед яких і Барт Ґордон, вважають, що це не є компетенцією НАСА приймати такі рішення:

“Частиною обов’язків НАСА є робити польоти безпечними. А не просто переконувати всіх подорожуючих, що все в порядку і піклуватися про доходи авіакомпаній”.

Конгрес розпочав власне розслідування. Барт Ґордон каже, що НАСА отримало розпорядження зберігати всі дані, які в них є:

“Це питання безпеки. Ми мусимо знати ці факти. Американські громадяни мусять володіти усією інформацією”.

Представник Федеральної адміністрація авіації Роберт Стурґел заявляє про непричетність до спроб приховати інформацію проведених досліджень:

“Ми зацікавлені знати дані, що стосуються безпеки польотів та аналіз усіх проблем”.

Керівництво НАСА запевнило Конгрес, що збереже всю інформацію, якою володіє. Але разом з тим наполягає на праві самостійно вирішувати що можна оприлюднювати, а що ні.

XS
SM
MD
LG