Спеціальні потреби

Буш хоче узаконити прослуховування телефонних розмов


Джордж Буш закликає Конгрес дати дозвіл спецслужбам прослуховувати телефонні розмови та перехоплювати листування іноземців, яких підозрюють у загрозі національній безпеці Америки. Закон під назвою “Захист Америки” є тимчасовим доповненням до закону від 1978-го року про нагляд та стеження за межами Америки. Прохання Буша зробити цей закон постійним викликало незадоволення деяких законодавців та активістів захисту прав людини.

Однак, не зважаючи на це, президент закликає Конгрес якнайшвидше зробити цей закон постійним:

“Без таких засобів буде складно визначити що наші вороги роблять, щоб наймати, тренувати і пересилати в Америку своїх бойовиків. Без цього, наша країна більш уразлива до можливих атак”.

Протягом 30 років у США діяв спеціальний суд, який давав дозвіл службі безпеки на прослуховування та перехоплення листів осіб, які, перебуваючи на території США, контактують з кимсь за межами країни. термін дії доповнення до цього закону, що дозволяло уряду США стежити та прослуховувати підозрюваних без попередньої згоди судових органів, закінчується 1-го лютого. Групи, які відстоюють права людини, та деякі законодавці кажуть, що Конгрес пішов занадто далеко, приймаючи такі доповнення в останній день перед серпневими відпустками.

Адміністрація Буша скаржиться, що попередні обмеження, значно ускладнювали можливість спецслужб стежити за підозрюваними. Директор національної розвідки Майк Мак-Конел каже, що Закон “Захист Америки” дасть свободу уряду прослуховувати телефони та читати електронну пошту людей, що допоможе виявляти терористичні зв’язки всередині Америки.

Білий дім прагне не лише зробити закон “Захист Америки” постійним, але й гарантувати правовий імунітет компаніям, що допомагали уряду здійснювати стеження за підозрюваними після терактів 11-го вересня 2001-го року.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG