Спеціальні потреби

Американські футболістки змагатимуться за Кубок світу


Наступного місяця в Китаї 16 жіночих команд візьмуть участь у фінальному турнірі за Кубок світу з футболу. Національна збірна Сполучених Штатів є однією із найсильніших команд і має великі шанси на здобуття першості.

Американські футболістки досягли вершин у 1999-му році, коли Чемпіонат світу відбувся в Сполучених Штатах. У фінальному матчі в каліфорнійському місті Пасадіна, результат якого вирішила серія пенальті, вони взяли верх над збірною Китаю. Ця перемога сприяла різкому зростанню популярності жіночого футболу в Америці.

Напередодні цьогорічного чемпіонату американки знову займають першу сходинку серед національних команд. Із збірної США з 1999-го року залишилось всього четверо, включно з 36-річною Кристіною Лилі, яку обрано капітаном команди.

Головний тренер Ґреґ Раєн каже, що його команда сильна завдяки чудовим стосункам між ветеранами і молодшими гравцями:

“Коли ми виходимо на поле наші ветерани дивляться на молодших і думають: “Той гравець сьогодні може бути не гірший за мене”. Отож, існує справжня повага. Молодші гравці мусили на це заслужити, а ветерани мусили допомогти їм досягнути такого рівня. Що може бути краще”.

Форвард Кристін Лилі виступала в кожному Че мпіонаті світу відколи в 1991-му році було започатковано чотирирічний цикл цих змагань серед жінок. Вона каже, що її спортивне довголіття залежить від енергії, яку вона на полі черпає від своїх молодших товаришок по команді:

“Я одержую від них багато сили, бо в їхніх очах, коли вони вперше виходять на поле віддзеркалюється думка: “Боже мій, я тут”. Я вже була в цій ситуації не раз і не два, отож в мене такого вигляду нема. Але вони нагадують мені, яка чудова ця команда”.

Серед новачків команди є 21-річна захисниця Стефані Лопез. Високі стандарти ветеранів мотивують її грати на їхньому рівні:

“Я без сумніву вважаю за велику честь для себе те, що я в одній команді з ними і виходжу з ними на поле. Останніх півтора року, відколи ми граємо разом, це щось надзвичайне. Просто пізнати їх і знати, що ми всі товариші по команді і граємо разом. Знати, що я роблю свій внесок у гру і допомагаю”.

Перебуваючи два роки на посаді головного тренера, Ґреґ Раєн працював з понад 16-ма різними гравцями. У груповому турнірі чемпіонату світу в Китаї збірна США зустрінеться з національними командами Північної Кореї, Швеції та Нігерії, суперниками з дуже різними стилями гри. Раєн планує виставити інший склад на кожну гру.

Американські футболістки розпочнуть свою кампанію за Кубок світу поєдинком в групі “В” із збірною Північної Кореї 11-го вересня в Ченду.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG