Спеціальні потреби

Дії Росії залишаються незрозумілими для США


Напередодні запланованого на липень візиту Володимиру Путіна до США провідні американські дипломати заявляють, що останні заяви та дії Росії для них є дещо незрозумілими. Хоча при цьому вони і далі підтверджують свою готовність працювати з Москвою над вирішенням деяких проблем. Такі коментарі були зроблені після того, яка американські законодавці на двох слуханнях у Конгресі аналізували відносини США та Росії і говорили про майбутнє демократії в Росії.

Деякі заяви та дії Володимира Путіна, зроблені протягом останніх місяців, спровокували занепокоєння у Вашингтоні. Розбіжності виникли в таких питаннях як системи протиракетного захисту, а також методи російського уряду у розв’язанні внутрішніх конфліктів. На слуханнях сенатського комітету із закордонних справ, посадовець Державного департаменту США Деніел Фрід говорив про американсько-російські відносини:

“Сьогоднішня Росія – це не Радянський Союз. Як сказав Президент Буш, холодна війна завершилася. Але світ останнім часом став свідком таких заяв та ініціатив Росії, які нас непокоять”.

Серед таких є погрози Кремля відкликати російські зобов’язання, визначені у договорі над контролем озброєння. Також, жорстка опозиція Росії стосовно планів Вашингтона розгорнути системи протиракетного захисту у Східній Європі. Америку непокоїть також і те, що в Росії придушують антиурядові протести і свобода преси. Фрід сказав, що Вашингтон продовжуватиме тиснути на Москву в цих питаннях.

Тим часом депутати російської Думи взяли участь у спеціальних слуханнях, організованих Комітетом закордонних справ Конгресу. Російські та Американські законодавці обмінялися поглядами у питаннях демократії та прав людини. Російську делегацію вітала спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі:

“Це значна подія для нас, що члени обох парламентів, Думи Російської Федерації та Конгресу США можуть зібратися разом, щоб обговорити питання надзвичайної важливості”.

Голова думського комітету із закордонних справ, Костянтин Косачьов підтвердив, що обом країнам треба шукати порозуміння в складних питаннях. Але при цьому він не погодився з критикою Росії, яку він назвав однобокою:

“Ми завжди вдячні за конструктивну критику, якщо вона об’єктивна. Але в деяких випадках ця критика є однобокою та суб’єктивною. І ми не можемо прийняти таку критику, особливо якщо вона стає певного роду персоніфікованою. Що є неприйнятним, особливо коли вона адресована Уряду Росії, ми не сприймаємо жодної такої критики ні в яких випадках”.

Не зважаючи на певні тертя, Буш та Путін залишаються дружньо налаштованими один до одного. Путін на початку наступного місяця планує відвідати сім’ю Буша у Сполучених Штатах, де обидва лідери скористаються неформальною атмосферою, щоб обговорити складні питання, включаючи останню пропозицію Росії стосовно розв’язання проблем із системами протиракетної оборони.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG