Спеціальні потреби

На міжнародному форумі розглянуть питання інтеграції


Євроатлантичне майбутнє України обговорять на Міжнародному форумі, який розпочинає роботу в Києві. Серед учасників форуму – понад 200 представників України, США, Росії та країн ЄС, а серед доповідачів – 10 іноземних послів. Українську точку зору представлять політики та експерти як “помаранчевого”, так і “біло-блакитного” таборів.

Такий представницький форум вперше пройде в Україні. Як твердять організатори, від звичайних круглих столів на теми Євросоюзу і НАТО його відрізнятиме світовий рівень дискусії. За словами директора Фонду “Демократичні ініціативи” Ілька Кучеріва, форум задасть тон фаховій розмові про євроатлантичне майбутнє України, на противагу поверховим та популістським спекуляціям:

“У Києві відбуваються політичні дебати як в провінційному містечку. Тобто є багато емоцій і немає серйозних дискусій. І от ми сподіваємося, що цей форум підніме планку – говоритимуть більш серйозно і аргументовано про важливі проблеми”.

Авторство ідеї належить українській діаспорі у США. Українські американці ось уже сім років поспіль організовують у Вашингтоні круглі столи на тему “Україна на шляху до зрілої державності”. Відтепер місцем проведення щорічного форуму стане і Київ. Виконавчий директор вашингтонського Центру американсько-українських відносин Володимир Зарицький сподівається, що це допоможе популяризації стандартів ЄС і НАТО в українському суспільстві:

“Треба переконати людей, що євроатлантичне життя є нормальним. Це якраз і є наш клич”.

Серед численних спонсорів проекту – Фонд Конрада Аденауера. Про поважність організації свідчить уже те, що до її керівництва входить Канцлер Німеччини, нинішній Президент Європейського Союзу Ангела Меркель. Говорячи про перспективи європейської інтеграції України, директор українського представництва Фонду Ніко Ланге каже, що бачить прогрес:

“Раніше обговорювали тему: Україна між Заходом і Сходом. А тепер так питання не стоїть. Існує європейська перспектива, і ми не обговорюємо – буде Схід чи буде Захід. Ми обговорюємо, які конкретні кроки зараз зробити для європейської перспективи України. І я вважаю, це – прогрес”.

На форумі, що триватиме з 11 по 13 червня, буде представлена позиція не самих лише друзів євроатлантичної інтеграції України. Як розповідають організатори, партія Прем’єра Януковича виявила до форуму великий інтерес, і в дискусії буде баланс між “помаранчевими” і “біло-блакитними”. Втім, Ілько Кучерів сумнівається, що вони конче виступатимуть як опоненти:

“У питанні ставлення до європейської інтеграції, до Сполучених Штатів я не бачу великих відмінностей в тому, що є у помаранчевих і біло-блакитних. Там є складна історія, але зараз я не думаю, що Партія регіонів буде вести антиамериканську кампанію і антинатівську кампанію під час виборів. Думаю, що акценту на цьому не робитимуть”.

XS
SM
MD
LG