Спеціальні потреби

У Каліфорнії розвивають альтернативні джерела енергії


У той час, як світові експерти з питань довкілля закликають людство до негайних дій, щоб зупинити руйнування планети, її окремі мешканці вже починають робити певні кроки у цьому напрямку. Їх зусилля час від часу отримують підтримку і державних структур.

Американський штат Каліфорнія розпочав активну кампанію боротьби із загрозою глобального потепління шляхом розвитку альтернативних джерел енергії.

На четвертий рік свого губернаторства Арнольд Шварценеґґер став затятим захисником довкілля. Він впевнений, що його штат Каліфорнія може стати світовим лідером у зменшенні викидів вуглекислого газу.

На думку науковців, шкідливі викиди в атмосферу – головна причина глобального потепління. Шварценеґґер заявив, що Каліфорнія на 25% зменшить шкідливі викиди до 2020-го року. Ця мета є навіть більш амбіційною за плани Євросоюзу на цей період.

Арнольд Шварценеґґер зазначив: “Каліфорнія очолила рух в країні і вивела проблему довкілля зі стану розмов та дебатів у практичну площину. На Каліфорнію рівняється решта країни. Я запропонував, щоб Каліфорнія була першою в світі у розвитку нових стандартів пального з низьким рівнем шкідливих викидів і меншого використання викопних видів палива”.

Президент Буш застерігає, що швидке зменшення шкідливих викидів в атмосферу по всій країні може зашкодити економіці США. Але є ті, хто твердить, що на нових видах енергії можна добре заробити. Але що саме, – сонце, вітер, чи щось інше замінить вугілля чи нафту? В Сан-Дієго, на півдні Каліфорнії, роблять ставку на сонячну енергію.

Один із каліфорнійських інвесторів називає альтернативні джерела енергії найбільшою можливістю ХХІ-го століття. Стівен Леві з центру вивчення економіки Каліфорнії говорить, що інвестори вкладають величезні гроші в різні проекти з розробки нових технологій, сподіваючись на успіх одного з них.

Багато каліфорнійців беруть участь у боротьбі з глобальним потеплінням. У Каліфорнії – найбільше гібридних авто, ніж будь-де в США. Хоча дехто може зауважити, що США досить повільно входять у боротьбу з глобальним потеплінням, але дивлячись на те, що відбувається в Каліфорнії, розумієш, що зміни – не за горами.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG