Спеціальні потреби

У школах США можуть заборонити продаж коли та чіпсів


Нещодавно група медиків оприлюднила звіт, в якому рекомендує ввести нові правила контролю за продуктами харчування, які продають на території державних шкіл. Американські науковці пропонують заборонити у школах продаж кока-коли, картопляних чіпсів та солодощів з високим вмістом цукру, щоб запобігти зростанню ожиріння серед підлітків у США. За даними Національного інституту охорони здоров’я, кожна п’ята дитина в Америці має зайву вагу.

За словами педіатра Вірджинії Сталлінґс, яка провела дослідження, діти щоденно споживають найбільшу частину висококалорійних продуктів у школі, і тому навчальні заклади повинні взяти на себе зобов’язання пропагувати здоровий спосіб життя серед учнів.

Автори звіту, наприклад, рекомендують замінити продукти з високим вмістом жиру, цукру і солі на джерельну воду, знежирене молоко, соки, свіжі фрукти і овочі та блюда з цільного зерна. В неурядовій організації захисту споживачів вважають запропоновані стандарти значним поступом.

Автори звіту пропонують, щоби нові правила поширювалися на шкільні вечірки та інші заходи, що проводять у школах. Однак представники харчової промисловості все ще не переконані, що запропоновані стандарти матимуть вагомий вплив на проблему дитячого ожиріння.

Нові правила також можуть негативно позначитися на прибутках харчової промисловості. Коли у школах Вашингтона застосували нові правила, прибутки від продажу перекуски негайно зменшилися. Однак співавтор звіту Розмері Дідрикс вважає, що і здорову перекуску можна зробити смачною. Утім це залежатиме від самих виробників. Вона переконана, що харчова промисловість здатна вдатися до творчого підходу і запропонувати страви, які були б і корисними і смачними.

Рекомендації комісії не можна запровадити в життя, без затвердження відповідного закону. Наразі законопроект у цій справі розглядає Конгрес.

XS
SM
MD
LG