Спеціальні потреби

Святослав Піскун втретє очолить Генеральну прокуратуру


В Україні новий генпрокурор. Святослав Піскун втретє посів посаду керівника цього відомства. Сьогоді працівникам ГПУ його особисто представив президент на засіданні колегії. Там же він підписав відповідний указ.

Формальною підставою для відновлення Піскуна на посаді стало рішення Шевченківського районного суду столиці. Саме у ньому Святослав Піскун оскаржив попередній Указ Президента про своє звільнення. Глава держави несподівано для багатьох вирішив виконати рішення суду, мовляв, не хоче втягуватися в нові конфлікти із судами та залишати прокуратуру у стані невизначеності. Президент зазначив:

“Святослав Михайлович Піскун не нова людина у ГПУ. З більшістю із вас він працював. Я не приховував і не хочу приховувати свого ставлення до цієї людини. У наших стосунках було усяке”.

Президент давно висловлював незадоволення роботою Генпрокуратури під керівництвом Олександра Медведька. Публічно глава держави критикував відомство за повільне розслідування багатьох резонансних кримінальних справ та надмірну політизацію. А також засилля на керівних посадах ГПУ вихідців з одного регіону – Донеччини.

Але справжньою причиною кадрової ротації може бути втрата Віктором Ющенком будь-якого впливу на відомство, яким керував пан Медведько. У пресі його називали людиною прем’єра. Дійсно, останнім часом почастішали випадки, коли порушували кримінальні справи проти симпатиків президента. Скажімо, проти Юрія Луценка, або брата глави президентського Секретаріату Віктора Балоги. У той же час, наприклад, розслідування підозр в отриманні хабарів членами Конституційного Суду завершувалося швидко і безрезультатно.

У своєму виступі під час призначення Піскун демонструвпав повагу до президента і визнав факт політизації відомства. А також пообіцяв повернути Генпрокуратуру до ефективної боротьби з корупцією:

“Вікторе Андрійовичу, в нас було багато помилок у роботі Генпрокуратури, багато речей, кроків, які були не стільки правові, скільки вигідні для якихось політичних сил. Я вважаю, що це пішло в минуле”.

Чи стане новий генпрокурор, який пройшов до парламенту за списками Партії регіонів, людиною президента? Чи просто зберігатиме нейтралітет у конфлікті правлячої коаліції та глави держави? Ось запитання, які ставлять багато оглядачів. Те, з якою швидкістю Віктор Ющенко виконав рішення районного суду може свідчити про існування певних домовленостей із новим генпрокурором.

На підтвердження цієї версії говорить і відсутність протягом тривалого часу офіційної реакції регіоналів. Виглядає, що для керівників партії це призначення виявилося несподіваним. Через це дехто з правлячої коаліції припускає, що пан Піскун перебіг до табору противника. Чи дійсно це так, покажуть перші рішення нового генпрокурора. Підтвердженням цього можуть стати звільнення із посад близьких до Партії регіонів людей. Насамперед – заступника генпрокурора Рината Кузьміна.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG