Спеціальні потреби

Україну відвідали делегації із Росії та Євросоюзу


В Україні сьогодні говорили про можливі шляхи розв’язання політичної кризи. Розмови відбувалися між українськими політиками за участі міжнародних посердеників. Одним із варіантів компромісу може стати призупинення Указу президента про розпуск парламенту. Детальніше про колізії в українському політикумі йтиметься у розмові Христини Демиденко із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ХД: Вікторіє, чи можливий варіант призупинення Указу про розпуск парламенту?

ВС: Обговорення цієї теми було найактуальнішим. Спочатку з’явилася інформація, що президент може призупинити дію свого Указу з тою метою, щоб перенести термін виборів. Оскільки всі розуміють, що організувати вибори до 27-го травня надзвичайно складно. Поза тим, законодавство не прописує в який спосіб слід організувати ці дострокові вибори. Після того Секретаріат Президента спростував таку заяву.

За словами керівника юридичного департаменту Ігоря Пукшина, Конституція чітко визначає терміни, коли можуть бути проведені дострокові вибори, це 60 днів від моменту підписання Указу.

Однак вже пізніше з’явилася заява секретаря РНБО Віталія Гайдука про те, що це може бути предметом компромісу між президентом та урядом. Як відомо, уряд ухвалив постанову не виділяти кошти на проведення дострокових виборів. За його словами, зараз формується пакет домовленостей, приблизно 15 пунктів, і якщо на нього погодиться і президент, і уряд, то наслідком цього може стати призупинення Указу і перенесення дати проведення дострокових виборів.

ХД: Сьогодні відбулася низка зустрічей українських політиків з міжнародними делегаціями. Які результати цих зустрічей?

ВС: В Україні побували політики із Заходу та Сходу. Приїхала делегація з Державної Думи Росії, яка взяла участь у роботі українського парламенту. Після того були зустрічі з керівниками коаліції і віце-спікер Адам Мартинюк сказав, що Україна сама здатна справитися зі своїми внутрішньополітичними завданнями і що не потребуватиме зовнішнього втручання. Це було сказано на зустрічі із парламентарями Держдуми Росії.

Також в Україні перебуває віце-спікер Європарламенту Марек Сівец, та колишній Президент Польщі Олександр Кваснєвський, який відіграв дуже важливу роль для врегулювання конфлікту під час Помаранчевої Революції. Вони вислухали обидві сторони конфлікту, однак, поки що про результати їхньої зустрічі нічого не відомо.

ХД: І останнє, вже почалися з’їзди політичних сил. Чи відомі блоки, які підуть на дострокові вибори?

ВС: У політиків справді дуже гаряча пора. За дуже короткий термін треба сформувати виборчі списки. Поки що цим займається опозиція, а партії близькі до коаліції, або які її представляють, також задумуються над тим, якими будуть виборчі списки та виборчі гасла.

“Наша Україна” перенесла свій з’їзд на вихідні. Партія “Батьківщина” провела з’їзд, на якому ухвалила рішення про утворення блоку, у який ввійдуть Соціал-демократична партія, Партія “Реформи і порядок” та “Батьківщина”. Хто увійде до списку чи до першої п’ятірки поки що не відомо, але українські ЗМІ кажуть про те, що ці особи вже визначені.

XS
SM
MD
LG