Спеціальні потреби

Кліматичні зміни несуть дедалі більшу загрозу


Делегати і науковці з усього світу зустрічалися, щоб обговорити кліматичні зміни та проблеми глобального потепління на Землі. Дослідження тисяч спеціалістів з навколишнього середовища обговорювали цього тижня у Брюсселі на зустрічі міжурядової комісії ООН з кліматичних змін. У підсумковому звіті комісії говориться, що клімат і далі змінюватиметься, а глобальні температури зростатимуть.

Голова міжурядової комісії ООН з кліматичних змін Рахенда Пачурі зазначає:

"Ми повинні дати оцінку впливу, який мають кліматичні зміни. Особливо це стосується тих районів, які в першу чергу відчують на собі ці зміни і мусять до них адаптуватися".

Делегати – представники зі 120-ти країн світу згодні у тому, що глобальні зміни клімату найсильніше вплинуть на країни, що розвиваються і на бідніші верстви населення у розвинутих державах. Підвищення температур вже призвело до браку питної води і голоду в деяких країнах.

Найбільша проблема – це, наприклад, збільшення рівня світового океану. Це особливо вражає людей, що живуть у прибережних зонах, у невеликих острівних державах. Також слід розуміти, який саме вплив має глобальне потепління на всіх живих істот та рослинність на Землі.

Прем’єр-міністр Бельгії Гай Верховштадт каже: "Ми мусимо виробити єдину позицію стосовно питання кліматичних змін. Оскільки донині науковці сперечаються стосовно того, наскільки критичними ці зміни є для нашої планети".

Такої ж думки притримується Мартін Гиллер із Всесвітнього фонду захисту дикої природи:

"Урядам потрібно зробити дві речі. Зменшити шкідливі викиди і приготуватися до серйозних кліматичних змін".

Це Другий з чотирьох звітів Міжурядової комісії з навколишнього середовища. Перший стосувався наукових висновків стосовно кліматичних змін. У ньому говориться, що глобальне потепління стало результатом людської діяльності і воно найбільш ймовірно триватиме.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG