Спеціальні потреби

Клінтон зібрала найбільше коштів на виборчу кампанію


У США завершився перший період збору коштів кандидатами в президенти для фінансування власних виборчих кампаній. За підсумками цього періоду найбільше грошей вдалося зібрати кандидату від Демократичної партії Гілларі Клінтон. Сума, яку їй вдалося зібрати є рекордною за весь час проведення президентських виборів у США.

Менше ніж рік залишився до того часу коли дві найбільші політичні партії США, Республіканська та Демократична вирішать хто буде представляти їх на президентських виборах 2008-го року. Зараз претенденти докладають максимум зусиль аби зібрати якомога більше коштів для своїх президентських кампаній. Результати цього року рекордні. Історія ще не знала прецедентів такої великої кількості зібраних грошей на вибори.

Сенатор-демократ від штату Нью-Йорк Гілларі Клінтон за 10 тижнів зібрала 26 мільйонів доларів, що майже вдвічі більше, ніж зібрав її конкурент Джон Едвардс, каса якого поповнилася на 14 мільйонів.

Провідний кандидат від республіканців – колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані зібрав 15 мільйонів доларів, але найбільше грошей серед республіканців залучив Міт Ромні, який заявив про 23 мільйони надходжень. Традиційно у США кількість зібраних грошей свідчить про рівень підтримки кандидата суспільством.

Колишній голова федеральної виборчої комісії Майкл Тонер вважає, що різниця між зібраними 15-ма чи 20-ма мільйонами доларів може бути неймовірна в сприйнятті виборцями, який кандидат сильніший.

Але деякі експерти застерігають від надмірного захоплення цими першими цифрами, кажучи, що це лише попередні дані, а через півроку все може змінитися.

Сенатор Джон МакКейн донедавна вважався одним із лідерів серед кандидатів-республіканців. Але він, не виправдав очікувань і зібрав лише 12,5 мільйона доларів, що, втім, було би дуже солідною сумою для минулих виборів.

Ще один кандидат на якого покладають великі надії – сенатор-демократ Барак Обама – ще не оприлюднив результатів збору коштів. Він має це зробити до 15-го квітня. Але партійні функціонери говорять, що вже почався новий тримісячний етап збору коштів на виборчу кампанію.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG