Спеціальні потреби

Прірва між багатими і бідними збільшується


Сучасні дослідження доводять, що на планеті збільшується прірва між багатими та бідними. За даними Організації Об’єднаних Націй, лише два відсотки населення володіють більшою частиною світового майна.

Згідно з дослідженнями, проведеними Організацією Об`єднаних Націй, 1% населення контролює 40% світових скарбів. Переважна більшість цього майна сконцентрована в економічно розвинутих країнах, що знаходяться в Азії, Європі а також у Сполучених Штатах.

Країни ж на шляху розвитку мають менше 10% багатства, що включає нерухомість, та інше майно. Щодо прибутків, то більше мільярда людей живуть на кошти менше одного долара на день, порівняно з 17 тисячами доларів на рік у середньому на особу у розвинених країнах.

Мауріціо Буссоло представник Світового банку каже: “На кожен долар, який заробляє працівник у країні з високими прибутками, середня платня у державах на шляху розвитку становить 16 центів”.

Мауріціо Буссоло із Світового Банку прогнозує, що ця розбіжність між прибутками у другій половині цього століття значно зменшиться. Утім багато аналітиків вважають, що це буде повільним і довгим процесом. Давід Рудман – дослідник Центру глобального розвитку у Вашингтоні стверджує – причина у тому, що найбідніші країни не пережили того індустріального відродження, який Захід пережив давно.

Дейвид Рудман каже: “Багаті люди є багатими не тому, що забрали гроші у інших. Як правило, багаті країни вже пережили промисловий розвиток. Питання насправді є таким: як допомогти іншим країнам світу пройти цей процес, аби досягти кращого рівня життя”.

Сучасні ініціативи, створені для того, щоб звузити цю розбіжність між прибутками, вони включають програму Організації Об’єднаних Націй мікрокредитів для малого бізнесу, яка допомагає фінансувати малі підприємства і програму Світового Банку, що надає грошову допомогу бідним родинам на навчання дітей та медичний догляд. Експерти Світового Банку прогнозують, що експансія міжнародної торгівлі, технологічні зміни та зростання транснаціональних корпорацій – процес, що має назву “глобалізація” – витягне велику частину країн з бідності протягом наступних 25 років.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG