Спеціальні потреби

Закон про Кабмін звужує повноваження Ющенка


В Україні продовжують обговорювати ситуацію, яка склалася після подолання вето президента на Закон “Про Кабінет Міністрів”. Тоді ж Верховна Рада ухвалила закон про імперативний мандат для депутатів місцевих рад. Про те, як коментує такі дії український політикум, йтиметься у розмові Володимира Звіглянича із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ВЗ: Вікторіє, як експерти коментують ухвалені рішення?

ВС: Коментарі доволі різні, але всі експерти сходяться на тому, що ухвалений законопроект “Про Кабінет Міністрів”, який нині вже вступив у силу, суттєво звужує повноваження президента і навпаки розширює повноваження прем’єр-міністра. Тобто прем’єр-міністр насправді стає ключовою особою держави, яка практично цілком контролює Кабінет Міністрів України і навіть має досить серйозні важелі впливу на тих міністрів, призначення яких здійснюють за поданням президента, йдеться про міністра оборони та міністра закордонних справ. Власне останнім часом навколо цих постатей розгорталися основні баталії в українській політиці.

Єдине питання, яке цікавить всіх – наскільки конституційним є таке серйозне розширення повноважень українського прем’єра. Нашоукраїнці вважають, що це не відповідає ні духу, ні букві навіть оновленої української Конституції і сподіваються, що Конституційний Суд досить швидко висловиться з цього приводу. А Юлія Тимошенко заявила, якщо неконституційні положення там є, то їх варто скасувати.

ВЗ: Чимало коментарів стосується факту спільного голсоування Блоку Юлії Тимошенко з Антикризовою коаліцією, що кажуть з цього приводу?

ВС: Власне, тепер найбільше обговорюють те, чи можна говорити про коаліцію БЮТ і Партії регіонів. Це заперечують як одні, так і другі.

Тимошенко зараз відвідує святі місця у Єрусалимі. Вона коментує журналістам те, що відбулося і пояснює все це необхідністю нарешті розставити крапки над “і” у тому питанні хто є хто, і хто які має повноваження. Вона вважає досить серйозним здобутком ухвалений у першому читанні закон про опозицію, каже, що він буде схвалений. Тимошенко переконана, що українська влада отримає контролера, оскільки без цього закону контролювати владу було практично неможливо.

ВЗ: Чи відомо, як презиеднт відреагував на такі події у парламенті?

ВС: У п’ятницю це коментували представники секретаріату президента, зокрема Арсеній Яценюк. Однак Віктор Ющенко, який зараз перебуває за кордоном, також висловився з цього приводу, він сказав, що ухвалення цього законопроекту і подолання вето не відповідає духу домовленостей, яких було досягнуто із Януковичем і Морозом. Але Ющенко висловився за продовження діалогу і за подальше внесення змін до Конституції для того, аби гармонізувати, як він каже, ситуацію між різними гілками влади і зрозуміти, які ж повноваження мають різні представники української влади.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG