Спеціальні потреби

Вирішуватимуть долю «помаранчевих» міністрів


Верховна Рада у вівторок не розглядала питання про відставку міністрів-«нашоукраїнців». Натомість у середу парламент готується відправити у відставку міністрів, призначених за квотою президента.

Павленко і Поляченко поки залишаються на своїх посадах. У вівторок Верховна Рада не розглядала, як планувалося, відставки міністрів молоді і спорту та охорони здоров`я. Відстрочка з вирішенням долі урядовців-«нашоукраїнців», які давно написали заяви, спричинена продовженням переговорів президента з «антикризовиками». Про це повідомила журналістів голова фракції Партії регіонів Раїса Богатирьова. Як вона сказала, «ми продовжуємо лінію, яку обрали з самого початку щодо створення широкої коаліції», а тому питання про відставку Юрія Павленка і Юрія Поляченка наразі знято з порядку денного.

А тим часом два інших міністри, призначені в уряд за квотою президента, як виглядає, вже у середу можуть позбутися своїх портфелів. 15 листопада Верховна Рада планує заслухати звіти міністра закордонних справ Бориса Тарасюка та міністра оборони Анатолія Гриценка. І офіційне подання про недовіру Тарасюкові глава уряду уже вніс президентові й спікеру. Про це в понеділок у прямому ефірі телеканалу 1+1 заявив один з лідерів Партії регіонів Євген Кушнарьов.

Звільнення трьох міністрів – закордонних справ Бориса Тарасюка, оборони Анатолія Гриценка і внутрішніх справ Юрія Луценка – таки відбудеться. Такий прогноз на середу оприлюднив радник президента України з політичних питань Тарас Стецьків. Як він сказав журналістам, «це яскрава ознака того, що Партія регіонів пішла шляхом реваншу», свідчення, що, як було сказано, «яструби в антикризовій коаліції обрали конфліктний, конфронтаційний сценарій». «Це велика жирна крапка, що символізує 100 днів роботи уряду», -- відзначив Стецьків.

Водночас Міністерство закордонних справ України нагадує: долю керівника зовнішньополітичного відомства може вирішити тільки президент. На цьому наголосив у вівторок речник МЗС Андрій Дещиця:

«Конституція України передбачає те, що рішення про перебування міністра закордонних справ лежить в компетенції президента. Президент буде вирішувати питання про подальше перебування міністра закордонних справ Бориса Тарасюка на посаді».

Коментуючи ситуацію з непрописаним у Конституції порядком звільнення міністра закордонних справ, Дещиця зауважив: «якщо не прописана процедура звільнення, тоді має застосовуватись процедура, яка передувала призначенню».

У свою чергу, радник президента Ігор Коліушко зазначив, що в разі відставки міністра закордонних справ і міністра оборони президент має право повторно подати їхні кандидатури на розгляд парламенту, а тим часом Тарасюк і Гриценко і далі продовживатимуть працювати в статусі виконуючих обов`язки.

Радник президента заявив також, що наявна проблема з тлумаченням Конституції – і якщо спробу звільнити призначених за президентською квотою міністрів буде зроблено, президент звернеться до Конституційного Суду.

Сам же Віктор Ющенко заявив, що заслуховування звітів міністра закордонних справ та міністра оборони не змінить курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Про це глава держави сказав під час прес-конференції з президентом Литви Валдасом Адамкусом. «Заслуховування доповідей міністрів оборони і закордонних справ не тягне, в розумінні президента, ревізії зовнішньополітичного курсу», -- наголосив Ющенко. Він додав, що «міністри, представлені президентом на ці посади, виконували той курс, який випливає з національних правових документів, і тієї позиції, з якою переміг президент», і що роботою цих міністрів він задоволений.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG