Спеціальні потреби

США пропонують каральні заходи проти Північної Кореї


Сполучені Штати офіційно попросили сьогодні Раду Безпеки ООН покарати Північну Корею за проведене, як та стверджує, ядерне випробування. Американський посол в ООН Джон Болтон ознайомив з проектом, який би запровадив жорсткі санкції проти Пхеньяну. Зокрема пропонується ввести ембарго на зброю, заборону на подорожі і фінансові обмеження.

Переговори Ради Безпеки з приводу цього проекту йдуть повним ходом. Ще перед переговорами Болтон сказав, що він тиснутиме на те, аби це питання вже у п'ятницю було виставлене на голосування. За його словами, є дуже важливо, щоб Рада вже тепер дала Пхеньяну чітко зрозуміти свою позицію щодо його вчинку.

Китайський уповноважений в ООН погодився у виступi перед репортерами, що Рада Безпеки мусить твердо засудити дії Північної Кореї. Утім, він додав, що члени Ради все ще обговорюють, наскільки твердою має бути її відповідь.

Нагадаємо, що Пхеньян раніше на цьому тижні уже заявляв, що будь-які санкції проти його країни розцінюватимуться як декларація війни.

Тим часом правляча партія Японії сьогодні узгодила нові заборони, які будуть накладені на Північну Корею. Серед іншого буде заборонений увесь імпорт товарів з Північної Кореї, введена заборона на використання японського водного простору, а громадянам Північної Кореї буде заборонено в'їжджати в Японію.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG