Спеціальні потреби

Захiд шокований вбивством російської журналiстки


Вбивство у Москві російської журналістки Анни Політковської шокувало захiднi країни та організації. Державний департамент США закликав російський уряд провести термінове відкрите розслідування для того, щоб знайти та покарати відповідальних за це вбивство.

У заяві Держдепартаменту мовиться, що тиск на медіа та вбивство журналістів, включаючи американського громадянина Павла Хлєбнікова, - є неповагою до вільної та незалежної журналістики та демократичних цінностей. Газета Нью-Йорк Таймс сьогодні на своїх сторінках назвала Анну Політковську ветераном російської журналітики, якій важко було знайти рівних.

З закликом до російської влади терміново розслідувати цей злочин звернулись ОБСЄ, Рада Європи, численні міжнародні правозахисні організації. Головною версією слідства у вбивстві, яке було здійснене у суботу сьомого жовтня у день народження президента Росії Володимира Путіна, називають професійну діяльність журналістки.

Анна Політковська була непримиренним критиком російської влади і особливо політики Володимира Путіна у Чечні, так само як і підтримуваного Москвою прем'єр-міністра Чечні Рамзана Кадирова. Будучи репортером «Нової газети», вона, окрім статей, написала декілька книжок про чеченську війну та повне нехтування правами людини у регіоні. Вона була однією з небагатьох, хто регулярно виїжджав у зону бойових дій.

Анні Політковській, матері двох дітей, російській журналістці українського походження з дівочим прізвищем Мазепа, було 48 років.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG