Спеціальні потреби

Як ветерани війни змагаються за місце у Конгресі


Цього року на виборах до американського Конгресу змагається рекордна кількість ветеранів іракської війни та конфлікту в Афганістані. Усі, за вийнятком одного, балотуються як кандидати від Демократичної партії.

У вітальні родини Джексонів зібралися сусіди, щоби послухати 32-річного Петрика Мерфі. Він - ветеран війни в Іраку, змагається за місце у Палаті Представників від восьмого округу у штаті Пенсільванія, поблизу Філадельфії. Від 16-го травня з часу попередніх виборів, вони обійшли понад 20 тисяч помешкань. Патрик Мерфі один з 10 ветеранів, які балотуються від Демократичної партії. І лише один від Республіканської. На відміну від 2004-го року, цим разом демократи відчувають, що країна втомлена політикою Президента Буша в Іраку. А тому іракський конфлікт став пріоритетним питанням у їх передвиборчій кампанії. «Нам треба міняти курс в Іраку. Саме тому нам потрібні лідери, які б сказали: «Пане президенте, настав час повернути війська додому. Не ховаючись. Саме це нам треба зробити», - додає Патрик Мерфі.

Тим часом у штаті Іллінойс, у шостому окрузі, що біля Чикаго, Темі Дакворт також сподівається виграти вибори до Конгресу як кандидат від демократів. Темі служила пілотом в Іраку. Вона втратила обидві ноги, коли її гелікоптер збили бойовики. Темі з першого дня не підтримувала іракський конфлікт. А тому її кампанія скерована проти політики президента і очоленого республіканцями Сенату і Палати представників останні шість років. Вона говорить так: «Я не думаю, що наші політики розуміють ціну жертв серед солдатів. Я хочу бути в Конгресі, коли наступного разу ми вирішимо розв'язати війну, аби бути певною, що вони розуміють реальну ціну війни і правильність вибору».

У 17-му окрузі Техасу Вен Тейлор також змагається за місце у Конгресі. Він єдиний з ветеранів, який балотується від Республіканської партії. Його опонентом є демократ. І це в районі містечка Крофорд, де знаходиться ранчо президента Буша. Вен Тейлор випускник елітного Гарвардського університету і процвітаючий бізнесмен. В Іраку він служив капітаном у морській піхоті. Вен належить до табору прихильників президента Буша та іракської війни. Він проти завчасного виведення американських сил з Іраку. «Знаєте, я не турбуюся за наші війська на місці конфлікту. У нас найпотужніша армія у світі. Я гордий тим, що прослужив 10 років у морській піхоті з відважними чоловіками і жінками, які у цей момент боряться за нашу країну і свободу. Чим я занепокоєний, так це тим, що демократи-ліберали намагаються зашкодити зусиллям президента і військових захистити нашу свободу», - додає Вен.

У штабі Тейлора відмовляються обговорювати результати соціологічних опитувань, які показують, що демократи набувають популярності. Щодо кампанії Петрика, то у травні він відставав на 14 відсотків від свого опонента-республіканця. У липні, одначе, розрив зменшився до шести відсотків. А Темі Дакворт у травні мала рівну підтримку виборців, однак ближче до голосування її рейтинг піднімається. Усе ж це попередні опитування, і чи витримають вони випробування стане відомо щойно у листопаді, коли відбудеться голосування.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG