Спеціальні потреби

Очікують відставки міністрів-«нашоукраїнців»


Пропрезидентський блок Наша Україна називає рішення про свій перехід в опозицію остаточним і не має наміру його переглядати. Сьогодні його представники розповсюдили у парламенті відповідну заяву. На доказ того, що всі мости для відновлення переговорів із Партією регіонів спалено, «нашоукраїнці» розпочали роботу із відкликання з уряду своїх міністрів.

Блок Наша Україна звернувся до своїх представників в уряді з проханням визначитися із подальшим перебуванням в складі Кабінету Міністрів. Лідер парламентської фракції Роман Безмертний каже, що особисто поговорив із усіма урядовцями, що представляли політичну силу у виконавчій владі. Їм запропонували написати заяви про звільнення на найближчому засіданні уряду.

За домовленістю із Партією регіонів блок Наша Україна отримав в Кабінеті Міністрів 5 портфелів переважно гуманітарного напрямку. На думку Романа Безсмертного, останнім часом «нашоукраїнцям» в уряді і так було не надто комфортно виконувати свої обов`язки. Не виключено, що їх хотіли витиснути зі складу Кабміну, сказав він:

«Почалися переслідування міністрів, які займали ту чи іншу позицію. Не випадково є відкриті кримінальні справи по міністру Павленку, по міністру Поляченку. Прикладом можуть бути й інші міністри, яких просто почали переслідувати за їхню політичну позицію».

Втім, самі міністри-нашоукраїнці не поспішають подати заяви про звільнення. Та й Кабмін поки що не вжив жодних формальних кроків для того, щоб позбавити їх портфелів, хоч має такі повноваження. Досі не призначають нікого на посаду міністра з надзвичайних ситуацій. Це відомство було закріплене за «нашоукраїнцями» і до недавнього часу його очолював Віктор Балога. Очевидно, в Партії регіонів сподіваються на відновленні коаліційних переговорів із Нашою Україною.

Певну надію на це давала заява почесного голови партії Презедента Ющенка. Той напередодні висловився за відновлення діалогу. Однак, керівник його секратаріату Віктор Балога каже, що глава держави, хоч і є прихильником широкої коаліції, втім у переході пропрезидентської партії в опозицію також не бачить трагегії:

«Таких прикладів в Європі багато. Нічого страшного в цьому абсолютно немає. Прийме Наша Україна політичне рішення про перехід в опозицію, прийме рішення про відкликання міністрів – і другого шляху немає».

Наша Україна хоче, щоб у відставку подали й міністри оборони та закордонних справ. Вони призначені в уряд за квотою президента. Керівник МЗС, за деякими даними, не планує писати заяву про звільнення. Хоча «регіонали» не раз нарікали на його занадто різкі заяви щодо Росії. Малоймовірною називають і відставку керівника Міноборони Анатолія Гриценка.

Цікавою виглядає й доля міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. На його призначення Партія регіонів погодилася з великою неохотою за домовленістю із Віктором Ющенком. Втім, нині Віктор Янукович позитивно висловлюється про його роботу.

XS
SM
MD
LG