Спеціальні потреби

В ресторанах Нью-Йорка заборонять транс-жири


Про шкідливість транс жирів знову почали точитися суперечки. Транс жири - це хімічно модифіковані жири, які ми отримуємо в результаті приготування їжі.

Оскільки вважається, що вони підвищують ризик на серцеві захворювання, влада Нью-Йорка планує ввести заборону на використання та подачу страв з їх вмістом у місцевих ресторанах. Саме транс жири роблять чіпси хрусткими та пончики м'якими, але вони також вбивають близько 50 тисяч американців щороку. Наукові дослідження доводять, що вживання насичених жирів і транс жирів підвищують рівень так званого «негативного» холестерину в організмі людини, що в свою чергу значно посилює ризик на серцеві захворювання.

Транс жири вміщуються в оліях рослинного походження, деяких маргаринах, крекерах, печиві та інших видах їжі, що зроблена з використанням хімічно модифікованої рослинної олії для приготування їжі. Раніше вважалось, що рослинна олія краща альтернатива у порівняні з маслом. Сьогодні так більше не думають. Починаючи з січня цього року, Управління з контролю за харчами та ліками США вимагає, щоб наявність транс жирів вказувалась на етикетках продуктів. Зараз адміністрація міста Нью-Йорк планує повністю заборонити використання транс жирів у ресторанах.

Транс жири подовжують термін придатності та зберігають смак їжі. Але деякі спеціалісти вважають, що вживання насичених жирів, таких як масло, може мати кращі показники і менш шкодити здоров'ю. Нью-Йоркський Відділ Охорони Здоров'я, що пропонує запровадити заборону транс жирів у ресторанах зазначає, що це обмеження не вплине на тучність американців, проте допоможе прожити довше та здоровіше життя. Звісно, не всі погоджуються з нововведеною забороною, але деяким споживачам подобається ця ідея. Більш усвідомлений вибір у бік здорового харчування буде створювати більший попит. Деніс Ріс володіє великим рестораном у Нью-Йорку, він говорить так: «Оскільки ми всі, так би мовити, граємо на одному полі, то я вважаю Американські компанії винайдуть рецепт, як пекти смачні пончики і при цьому використовувати той жир, що треба».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG