Спеціальні потреби

Керівник Американського «Хьюлетт-Пакард» залишає свою посаду


Голова американської корпорації «Хьюлетт-Пакард» Патриція Данн заявила, що йде зі своєї посади через скандал, пов'язаний з внутрішнім розслідуванням, яке мало встановити джерело витоку інформації у Раді директорів.

У зв'язку зі скандалом двоє людей уже втратили роботу. Іншим загрожує кримінальна відповідальність. Патриція Данн визнала, що саме вона ініціювала внутрішнє розслідування, яке обернулося гучним скандалом. При цьому вона вибачилася за неетичність обраних нею методів, аби встановити, хто з членів Ради директорів розповідає пресі про труднощі і стратегічні плани компанії. Репортер газети «Вол Стріт Джорнел» Джоан Люблін каже, що для цього корпорація найняла слідчих, які видавали себе то за членів Ради директорів, то за журналістів. «За членами Ради директорів слідкували. Їхні телефонні дзвінки аналізувалися без їх відому», - говорить вона.

Використання підроблених документів для отримання інформації в Америці називається «передмовою». Приватний детектив Тері Ленцнер вважає цей метод хибним. Зокрема він каже так: «Одне з правил говорить, якщо отриману інформацію не можливо використати у суді через те, яким методом її було здобуто, тоді навіщо це робити». А у Каліфорнії цей метод не тільки вважається неетичним, але й незаконним. Головний прокурор штату Білл Лок'єр не сумнівається, що відповідальні будуть покарані: «Це було ще й дуже нерозумно, і люди протестують», - додає він.

Між тим Данн каже, що вона обурена витіканням конфіденційної інформації. Вона уже оголосила, що піде з посади голови Ради директорів у січні наступного року. «У кінцевому результаті відповідальність лягла на неї, і вона зробила те, що найкраще для корпорації, що я гадаю, узгоджується з тим, що вона зробила до цього часу. Вона була ініціатором тих змін, які привели компанію до того рівня, де вона є тепер», - говорить технологічний експерт Роб Ендерлі.

Один з членів Ради директорів, який признався, що спілкувався з пресою, уже подав у відставку. Однак розслідування скандалу набирає обертів. Генеральна прокуратура Каліфорнії обіцяє наступного тижня повідомити, чи будуть причетним до цього сторонам пред'явлені обвинувачення.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG