Спеціальні потреби

Виповнилася річниця урагану Катріна


Президент США Джордж Буш сьогоднішній день провів у Новому Орлеані, в штаті Луїзіана. Це місто торік було зруйноване одним з найпотужніших в американській історії ураганів.

Минув рік відтоді, як ураган Катріна спустошив узбережжя Мексиканської затоки. Однак повернення до нормального життя для багатьох залишається нездійсненною мрією. Для багатьох цей рік промайнув як лічені тижні. Ураган зруйнував тисячі домів ще торік. Утім пакет на суму в дев'ять мільярдів доларів на відбудову старих чи побудову нових помешкань ухвалили мешканцям штату Луїзіана лише в липні. Десятки тисяч жертв урагану все ще проживають у асигнованих федеральним урядом вагончиках, а сотні тисяч назавжди залишили спустошені райони на кшталт цього своєрідного ново-орлеанського подолу - так званої «дев'ятої дільниці». Один з очевидців того стихійного лиха висловив бажання, щоб його земляки повернулися додому, адже йому тут дуже одиноко.

Президент Буш у вступному слові сказав так: «Я прибув на вшанування цієї річниці, щоб подякувати вам за відвагу та запевнити, що федеральний уряд разом з вами». Першу зупинку в подорожі регіоном Джордж Буш зробив у Міссіссіппі. «Своєю співпрацею ми прагнемо запевнити кращу підготованість до ураганів. Наша адміністрація провела ретельне розслідування урядових дій під час минулорічних ураганів. Кожен департамент провів у себе конкретні реформи, щоб підвищити ефективність своїх дій», - сказав Буш. Сьогодні президент оглянув Новий Орлеан. У деяких районах міста життя вже вирує. Знову відкрилися для відвідувачів ресторани на вулиці Бурбонів. Однак у кожному кварталі поруч із сяйвом - ознаки занепаду. «Вважаю, ми дамо собі раду. Повної певності нема, але є надія», - говорить один з жителів.

Тим часом Джордж Буш говорить, що Конгрес ухвалив асигнувати 110 мільярдів на відбудову регіону. Він також закликав Конгрес звільнити від оподаткування тих, хто робить інвестиції у регіон Мексиканської затоки. Однак попри оптимістичні прогнози Білого Дому, критики федерального уряду вважають, що подорож Джорджа Буш є лише свідченням того, що теперішня адміністрація не спромоглася ефективно зарадити нанесеному ураганом лиху.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG