Спеціальні потреби

Що змушує людей мігрувати з однієї країни в іншу


Не таємниця, що саме економіка у багатьох випадках змушує людей мігрувати у пошуках кращого життя. Але це зовсім не значить, що люди прагнуть жити виключно у заможних країнах.

Останні дослідження американських демографів вказують на те, що люди часто переїжджають з дуже бідних до менш убогих країн. Експерти з питань народонаселення оприлюднили цьогорічний звіт у Національному прес-клубі у Вашингтоні. Що собою представляє цей документ пояснив демограф Карл Гауб. «Дані про населення - це щорічні демографічні дослідження, у рамках яких ми збираємо статистику про населення з усіх країн світу».

Цього року у звіті перелічено і проблеми, які впливають на глобальний ріст населення. Серед них є СНІД, відсутність чистої води, чи не відповідні санітарні умови. Все ж більшу частину звіту автори присвятили міграційним процесам у світі. Якщо досі вважалося прийнятним, що люди з бідних держав мігрують до розвинутих економічних країн, то тепер з'ясовується, що міграція досить поширена і між країнами на шляху розвитку, як наприклад між Гватемалою і Мексикою. На це є вагомі причини, - кажуть експерти. Зокрема Рейчел Ньюджент з національного інституту охорони здоров'я говорить так: «Люди утікають від війн і конфліктів. Люди реагують на зовнішній тиск».

Важливим фактором у міграційних процесах є економіка. У Китаї мільйони людей переїжджають із села до міста у пошуках кращої роботи і платні. Водночас погана економіка стримує населення від міграції. В Італії, наприклад, де безробіття є дуже високим, молоді чоловіки віком від 20 до 30 з лишком років змушені жити з батьками. І ще один момент вразив експертів - рівень народжуваності у світі. «У більшості країнах на шляху розвитку ми бачимо натовпи молодих людей. Це означає, що країна втримуватиме високий ріст населення, адже ці люди згодом матимуть дітей», - додає Рейчел Ньюджент.

Якщо у розвинутих країнах рівень народжуваності стабільний, або дещо низький, то у Німеччині, наприклад, спад приросту населення викликає серйозне занепокоєння. Експерти передбачають, що до 2050 року 35 відсоткам німців буде далеко за 60. У чому причина? - у високому безробітті кажуть фахівці, через що люди і не поспішають створювати родини.

XS
SM
MD
LG