Спеціальні потреби

Південне узбережжя США й досі оговтується від урагану Катріна


Від часу спустошення морського узбережжя Америки ураганом Катріна минув майже рік, але незаможнє населення, що проживало у тих районах, і далі страждає.

Суспільні служби здоров'я допомагали підчас і після урагану. Однак наданню медичної допомоги тим, хто не має медичної страхівки, перешкоджають бюрократичні перепони та брак медичного персоналу. Медичне обслуговування в Міссіссіппі та Луізіані вважалося одним з найгірших у країні ще перед тим, як ураган Катріна спустошив 29-го серпня минулого року узбережні райони обох південних штатів. Нині ж справи з охороною здоров'я тут зовсім кепські.

В Сполучених Штатах бідних людей, які не спроможні платити за медичний догляд, обслуговують громадські медичні центри здоров'я. Але така допомога стала мінімальною, коли 11 таких громадських медичних центрів знищив ураган, а ще 80 зазнали серйозних пошкоджень. Минув майже цілий рік, а нові державні фонди для реконструкції та підтримки медичних груп, які з'їжджаються в регіон з усіх куточків країни, застрягли в тенетах законодавчих дебатів.

Тим часом пацієнти далі потребують лікування різних недуг шкіри й дихальних органів, які спричинили цвіль та пил, як також інших проблем на кшталт діабету, підвищеного кров'яного тиску, коронарних захворювань та психічних розладів. Майкл Андрі з місцевого центру здоров'я говорить так: «У нас лікують людей з депресією, нав'язливою стурбованістю, психічно хворих, схильних до самогубства чи буйної поведінки, як також пацієнтів з пост-травматичними розладами».

Під час зустрічі з журналістами у Вашингтоні, службовці громадських клінік сказали, що 70 відсотків місцевих лікарів та медсестер не повернулися до зруйнованих районів Луїзіяни. Др. Ґері Вилтс керує клінікою Дії імені Теш в місті Франклин, штат Луізіана, що знаходиться за 160 кілометрів на південний захід від Нового Орлеану. Він каже, що евакуація медичного персоналу з Нового Орлеану до інших місцевостей країни спричинила ще більший брак лікарів в таких сільських районах, як цей. «Багато з них хочуть повернутися. Я знаю, що багато з моїх приятелів, яких переселили, хочуть назад, але тяжко повернутися, коли втрачено половину населення, яке тут жило», - додає він.

Громадська асоціація суспільних служб підрахувала, що в результаті стихійного лиха з регіону евакуювали два мільйони осіб. Перед ураганом, кожен з трьох людей в Луізіані та Міссіссіппі не мав жодного медичного забезпечення. А про поточний стан справ нема чого й говорити. Отож, кажуть експерти, потерпіла від урагану Катріна система медичної опіки потребує значної та невідкладної допомоги.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG