Спеціальні потреби

ООН проведе термінове засідання для вирішення ситуації на Близькому Сході


Рада Безпеки ООН терміново скликає засідання на прохання, що надійшло з Лівану в п’ятницю, з приводу загострення конфлікту на Близькому Сході.

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан направив команду своїх досвідчених дипломатів до зони конфлікту. Він також провів ряд термінових переговорів зі світовими лідерами.

В четвер Президент Буш заявив, що Ізраїль має право на самозахист та звинуватив організацію Гезболла за провокування конфлікту, захопивши два ізраїльські солдати.

Державний секретар США Кондоліза Райс закликала Ізраїль до виважених рішень, а також зазначила, що не має сумніву, що деякі інші країни, як Сирія або Іран, надихають та підтримують групу Гезболла.

Президент Росії Володимир Путін в п’ятницю закликав всіх учасників конфлікту терміново припинити військові дії.

Раніше, Росія приєдналася до заяв Франції щодо того, що реакція Ізраїлю на захоплення солдат є «неадекватною».

Індонезія також засудила дії Ізраїлю.

Але Саудівська Аравія розкритикувала «непродумані дії» певних груп, що знаходяться в Лівані, які не отримали дозволу на проведення своїх акцій від арабських країн.

Саудівська Аравія заявляє, що території, окуповані Ізраїлем, мають право до протистояння, але також додає, що дії певних ліванських груп наразі створили небезпечну ситуацію для всього арабського світу.

XS
SM
MD
LG