Спеціальні потреби

Половина американців проти конкретної дати виведення військ з Іраку


Останнє опитування громадської думки, проведене телекомпанією АВС та газетою ''Вашингтон пост'' показало, що 51 відсоток американців проти визначення конкретної дати виведення американських військ з Іраку. Це на 9 відсотків менше, ніж у минулому році.

Після нарад з військовими, проведених у понеділок у Білому домі, президент Буш перемогою в Іраку назвав встановлення вільного уряду, який може самостійно управляти державою, захищати її та бути союзником у війні з терористами. Він заявив, що головнокомандуючий американських військ в Іраку генерал Джордж Кейсі та інші високі військові особи незабаром визначать рівень американської присутності в Іраку. План генерала Кейсі полягає у зменшенні кількості американських військових зі 127 до 120 тисяч у вересні. Міністр оборони Дональд Рамсфельд каже, що ці цифри не є остаточними. ''Ми говорили з самого початку про поступове зменшення присутності паралельне переходу все більших повноважень до рук іракських сил безпеки.Я ще хочу додати: скоріш за все це не буде простим скороченням. Після різкого зменшення кількості солдатів нам доведеться певну їх кількість повернути'', - говорить він.

Деякі демократи кажуть, що план генерала Кейсі схожий на їхню власну пропозицію, яку було відкинуто переважно республіканцями у Конгресі минулого тижня. Сенатор-демократ Рас Файнґолд заявив, що американський та іракський народ знатимуть, чого очікувати лишу у разі наявності чіткого плану: ‘‘Лише тоді ми матимемо впевненість у процесах, що відбуваються в Іраку і зможемо зосередитись на боротьбі з глобальним тероризмом у тих частинах світу, де ми втрачаємо позиції. Наприклад в Афганістані. Ми не маємо достатньо ресурсів в Індонезії та Малайзії. Ми також втратили свої позиції у Сомалі. Справа у тому, що Ірак виснажує наші сили. Я думаю, генерал Кейсі це знає’’.

Головнокомандуючий, однак, каже, що йому не подобається ідея встановлювати конкретні дати виведення військ. ''Я відчуваю, що це обмежить мої можливості. Крім того, ворог знатиме конкретні часові рамки. Разом з тим. це послужить жахливим сигналом новому об'єднаному уряду Іраку, який наразі знаходиться у процесі становлення'', - говорить він.

Прем'єр-міністр Іраку Нурі Аль-Малікі закликає парламент країни становити дати переходу контролю над безпекою до іракських військових та поліції по всій країні. Він зробив цю заяву у неділю у намаганні втілити у життя план національного примирення, який включатиме амністію для повстанців, які однак, не брали участі у злочинних та терористичних діях. Прем'єр-міністр не згадав про дати виведення американських військових з Іраку.

XS
SM
MD
LG