Спеціальні потреби

Пентагон надає допомогу українськiй армiї


Сполучені Штати допомагають реформувати українську армію. Військові комісаріати країни отримують допомогу для модернізації системи призову на військову службу. Вона покликана наблизити українське військо до стандартів Північно-атлантичного альянсу. Адже вже в осени цього року Київ розраховує перейти до виконання плану набуття членства в НАТО. Втім, у цієї ідеї з`явилися серйозні противники серед ймовірних учасників урядової коаліції.

Військові комісаріати Чернігівської області отримали 14 комплектів компютерної техніки. Незабаром їх об`єднають у єдину мережу та встановлять спеціально розроблене програмне забезпечення. За допомогою сучасних обчислювальних систем буде автоматизована система призову до збройних сил України. Офіцерський склад вже пройшов відповідний тренінг.

Ця реформа здійснюється в рамках Угоди між Україною та США. Вона передбачає технічну допомогу для переходу української армії з призовної системи на контрактну. Незабаром такі ж системи з`являться в усіх областях. Лише на першому етапі проекту американська допомога склала понад півтора мільйони доларів, каже начальник Центру комплектування Збройних Сил України Сергій Чербунін. Надалі планується об`єднати бази даних військоматів та створити єдину глобальну інформаційну мережу. Система дозволить значно скоротити витрати на комплектування армії особовим складом.

Інший проект фінансує перекваліфікацю звільнених у запас офіцерів. Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації випустив перших 19 колишніх військовослужбовців, які завершили навчання на курсах. Це - перша група військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, яка пройшла перенавчання. Вони отримали свідоцтва „Керівник в структурі малого бізнесу”. Цього року на базі лише одного центру планується перекваліфікувати ще 60 військовослужбовців.

Всіляку допомогу у реформуванні української армії надає й Північно-атлантичний альянс. Генсек НАТО Яап де Хоп Схеффер пообіцяв докласти максмум зусиль для того, щоб Україна набула членства в блоцi. Російські ЗМІ зазначають, що допомога в євроатичній інтеграції буде одним із завдань новопризначеного посла США в Україні. Київ розраховує вже восени нинішього року перейти до виконання плану набуття членства в НАТО i стати повноправним учасником альянсу в 2008.

Втім перешкодою на шляху може виявитися внутрішній фактор. Рівень підтримки членства України в НАТО населенням залишається дуже низьким. До того ж один із ймовріих учасників майбутньої урядової коаліції Соціалістична партія виступає проти цього. Один із чiльних діячів парламентської фракції СПУ Микола Рудьковський заявив, що його політична сила не підпише коаліційну угоду, якщо там йтиметься про вступ до НАТО.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG