Спеціальні потреби

Сонячна енергія розвивається дедалі швидше


Останні підвищення цін на енергоносії посилили пошуки альтернативних джерел енергії, особливо таких, які відновлюються, не забруднюють атмосферу та не залежать від політичного клімату.

Сонце світить для кожного. Деякі дні більш яскраві, ніж інші, але сонячні батареї можуть працювати та виробляти енергію в будь-який сонячний день. Ті, хто лобіює ідею використання сонячної енергії кажуть, що її виробництво є чистим, надійним та безшумним. За наступні десять років планується збільшити виробництво сонячної енергії на десять гігават, що еквівалентно десятьом ядерним станціям. Таке швидке зростання пов'язане з будуванням по всій країні компаніями, які надають комунальні послуги, так званих сонячних ферм та встановленням на дахах житлових та комерційних приміщень менших за розміром фотовольтових батарей. Джон Бендер, який працює у Національному Центрі Фотовольтових приладів у Денвері, штат Колорадо каже, що для збільшення використання сонячної енергії необхідно підвищити ефективність фотовольтових елементів, оскільки саме вони перетворюють світло в енергію. ‘‘Модуль 15 відсотків ефективності означає, що поверхня в 1 квадратний метр може виробити 150 ват електроенергії - а цього достатньо для звичайної лампочки у вашій вітальні. Ми створюємо матеріали на атомному рівні та збираємо їх таким чином, що завдяки цьому ми у 4 рази можемо підвищити об'єми енергії і дорівнювати в ефективності її комерційному виробництві’’, - говорить він.

На даху центрального офісу Міжнародної профспілки електротехніків, що у центрі Вашингтона, встановлені батареї, які демонструють, як сонячна енергія може бути поєднана з іншими джерелами. Ґері Дислер - один з інженерів, які працювали над цим проектом говорить, що енергія, яка надходить від цих сонячних батарей збирається в центральному розподільнику, після чого направляється до інверторів. Після чого вона повертається до розподільника, згодом до вимірювача, а вже після того до електросистеми будинку, і вже тоді споживається.

Деякі експерти у США, які колись лідирували у застосуванні цієї технології кажуть, що тепер країна відстає від решти світу. Але незабаром це має змінитися. Постійно зростаючі ціни на пальне, а також занепокоєння глобальним потеплінням дають поштовх швидкому розвитку альтернативних джерел енергії у Сполучених Штатах. Сонячна енергія відмінна від енергії вітру, яка вимагає побудови великих ферм турбінних станцій, каже Заступник міністра енергетики США з питань відновлювальних джерел енергетики Енді Карснер. За його словами розвиток цієї галузі у США дещо уповільнився через нестаток силікону - ключового складника сонячних батарей. Це стало причиною підвищення ціни. Наразі державні субсидії певною мірою підтримують конкурентну спроможність галузі, однак Рон Реш – президент Асоціації Індустрії Сонячної енергетики каже, що у майбутньому цей вид енергії стане найкращим. Зокрема Рон передбачає, що приблизно за 10 років сонячна енергія буде найдешевшим джерелом. Науковці та експерти у наступні 10 років передбачають зменшення ціни вже на 50 відсотків. А оскільки інші джерела енергії дорожчають, майбутнє сонячної енергії виглядає дедалі перспективнішим. Так, будівельники на сонячному південному заході США пропонують встановлення сонячних батарей на дахах безпосередньо у процесі будівництва.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG