Спеціальні потреби

Росiя критикує виступ Чейнi у Вiльнюсi


Широкий резонанс у Росії викликав виступ у Вільнюсі віце-президента США Ричарда Чейні, який розкритикував Кремль за відступ від демократичних реформ і перетворення енергоресурсів в інструмент шантажу. Водночас Державний департамент США применшив значення цієї промови, назвавши її лише відвертою оцінкою того, що сьогодні відбувається в Росії.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, наприклад, утримався від прямої критики на адресу віце-президента США Ричарда Чейні. Натомість він дав негативну оцінку Вільнюській конференції лідерів країн балтійського і чорноморського регіонів:

«Бувають форуму, які, коли подивитись на їхню роботу складають враження, що вони скликаються не за принципом об'єднання зусиль, а для того, щоб об'єднатися проти когось», -- зазначив Лавров.

На відміну від головного дипломата Росії, колишній президент Радянського Союзу Михаїл Горбачов заявив, що вважає виступ Чейні звичайною провокацією:

«Не треба розгортати дискусій. А просто, як кажуть, дати відкош. От те, що сказано у Вільнюсі, в такому місці, у такій формі, по суті це ніщо інше як провокація і втручання у внутрішні справи Росії. Це і все».

Під втручанням у внутрішні справи Росії Горбачов мав на увазі критичну оцінку сьогоднішньої ситуації в Росії. Ричард Чейні розкритикував президента Путіна за обмеження прав громадян країни, втручання у роботу мас-медія і неурядових організації, згортання релігійних і політичних свобод, а також перетворення енергоресурсів на iнструменти політичного шантажу, маючи на увазі відключення газу Україні під час суперечки щодо підвищення цін на початку цього року.

Між тим речник Державного департаменту США Шон Макормак на брифінгу у Вашингтоні зауважив, що промова Ричарда Чейні у Вільнюсі не слiд розцiнювати як «нову політику» США щодо Росії:

«Президент Буш раніше висловлював стурбованість траєкторією, на якій тепер перебуває Росії. Держсекретар Райс також говорила про негативний вплив енергетичної політики на міжнародні відносини. Так що я гадаю, у цьому немає нічого нового. Це не є озвученням нової політики... Це радше прямолінійна і чітка оцінка того, де Росія знаходиться сьогодні».

Речник Держдепартаменту також заперечив, що критика на адресу Кремля є непрямим тиском на Росію у зв'язку з подіями у Раді Безпеки ООН, де розглядається проект резолюції відносно ядерної програми Ірану. «Ми так не працюємо», -- запевнив присутніх журналістів Шон Макормак.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG