Спеціальні потреби

Буш виступив з промовою про стан держави


Продовжуючи давнiй ритаул, президент Буш сьогоднi ввечерi виступив з промовою про стан держави. Щорiчний виступ американські лiдери, як правило, використовують, щоб пiдкреслити свої досягнення, викласти плани на наступний рік i, не в останню чергу, щоб покращити свiй iмiдж.

На фоні безпрецедентно низького рейтингу, триваючого конфлiкту в Iраку, величезних бюджетних дефiцитiв та гучних скандалiв навколо провiдних дiячiв його Республіканської партiї Джордж Буш вирiшив використати цьогорiчну промову, щоб збудити патріотичні почуття своїх співвітчизників та змiцнити їх вiру в те, що їх дальшу безпеку i добробут запевнить лідерство Америки у свiтi:

«Єдиний шлях, яким ми можемо захистити наш народ, -- єдний шлях, яким ми можемо запевнити мир, -- єдиний шлях, яким ми можемо визначити власну долю, -- це шлях лiдерства. Отож Сполученi Штати Америки мають залишитися лiдером», -- зазначив Буш.

Виступаючи в Капiтолiю, який перед i пiд час промови пiкетували, серед інших, опоненти американського вторгнення в Iрак та захисники громадянських свобод, президент також говорив про необхідність поборення тероризму шляхом поширення свободи у свiтi. Терористи прорахувалися, -- сказав вiн. «Свобода нам дорога i ми готовi її вiдстояти».

Говорячи про Iрак, Буш зазначив, що залишення цієї стратегічної країни напризволяще зробило б таких чоловiкiв як Бiн Ладена та Аль-Заркавi її господарями. Тому, пiдкреслив Буш, вiдкладiм суперечки минулого, бо вибiр у нас лише один: продовжити боротьбу, перемогти ворога i пiдтримати наших солдатiв в їх критично важливiй мiсiї.

Буш, у своєму годинному виступi, говорив також про економiку, про згубну – як вiн її назвав – залежність Америки від імпортованої нафти, про необхідність змiн в коштовнiй системi охорони здоров`я, про етичні скандали у Вашингтонi i в кiнцi визнав факт расової нерiвностi, яку винесли на поверхню наслідки урагану Катрiна та їх невдале подолання.

З традиційною вiдповiддю на промову президента виступив губернатор Вірджинії-демократ Тім Кейн, який звинуватив чинну адміністрацію в тому, що вона своїми дiями показала себе неефективною у служінні інтересам народу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG